Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

3 askerin şehit olmasının ardından...

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerce 3 askerin şehit edilmesinin ardından bölgede hava hareketliliği arttı.

14.08.2015 23:05

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerce 3 askerin şehit edilmesinin ardından bölgede hava hareketliliği arttı

Edinilen bilgiye göre, teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan ve 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı çatışmanın ardından Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında kalkan helikopterler Dağlıca bölgesine sevk edildi.

Savaş uçaklarının ise ayrı koldan operasyona katıldığı belirtildi. Helikopterlerin ve savaş uçaklarının ayrı noktalardan PKK’lıları kıskaca aldığı öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı: "Bölgeye Türk Hava Kuvvetleri  uçakları sevk edilmiş olup hava harekatına devam edilmektedir"

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde   3 askerin şehit olduğu, 6 askerin yararlandığı bölücü terör örgütü mensuplarınca  düzenlenen saldırı sonrası bölgede, hava harekatının devam ettiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün saat 16.40'ta  Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Bölgesinde operasyon halindeki birliklere  bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından roketatar ve uzun  namlulu silahlarla saldırıda bulunulduğu belirtildi.

Birliklerin derhal saldırıya karşılık verdiği ancak kahraman üç  personelin şehit olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Biri ağır olmak üzere altı kahraman personelimiz yaralanmış, yaralı  personelimiz derhal helikopter ile hastaneye tahliye edilmişlerdir. Bölgeye Türk  Hava Kuvvetleri uçakları sevk edilmiş olup hava harekatına devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça  gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan  rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza  ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan Kahraman personelimize de  acil şifalar temenni ediyoruz."

Yorumlar | 0
üye profil