Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Hakan Çalhanoğlu savaş çıkardı!

Hakan Çalhanoğlu savaş çıkardı!

Hamburg'dan ayrılmak istediğini açıklayıp, Leverkusen'le prensipte anlaşınca taraftarların büyük tepkisine maruz kalan genç oyuncu bunalıma girdi.

25.06.2014 14:13

Hakan Çalhanoğlu tekrar transfer gündeminin birinci sırasına yerleşti. Uzun süredir Türk kulüplerinin listesinde yer alan gurbetçi futbolcu, kulübü Hamburg'u Bundesliga'da tuttuktan sonra twitter'dan bir açıklama yapmıştı. Hamburg'dan ayrılmak istediğini belirten ve bunun gerekçelerini sıralayan 20 yaşındaki futbolcu, Bayer Leverkusen'le prensip anlaşması sağlamıştı. Transferin gerçekleşmesi için kulüplerin anlaşması bekleniyordu.

Hamburg taraftarı 'Hain' dediAncak Hakan, sosyal medyada hiç de tahmin etmediği büyüklükte bir tepkiyle karşılaştı. Hamburg taraftarlarının topa tuttuğu, hatta "Hain" demekten bile çekinmediği Hakan Çalhanoğlu tam anlamıyla bunalıma girdi. Kulübü Hamburg'un da Leverkusen'e transferine izin vermeyeceğini belirtmesinin ardından kendisini iyice çaresiz hissetmeye başlayan genç yetenek, psikolojik tedavi görmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde yeni sezon hazırlıkları için sahaya inen Hamburg'da, gözler Hakan'ı arıyordu. Ancak gurbetçi yıldız idmanda yoktu ve kulübe şok bir rapor göndermişti. 4 haftalık rapor aldığı içinPsikolojik gerekçelerle 4 haftalık iş göremez raporu alan Hakan, yöneticiler ve teknik heyetle direkt görüşmediği gibi, araya avukatlarını ya da menacerini sokuyordu. 15 Temmuz'a kadar süresi olan rapor nedeniyle Bayer Leverkusen'in de bu transferden vazgeçtiği ortaya çıktı. İşte bu haberin ardından Galatasaray ve Fenerbahçe hemen devreye girerek, transferi gerçekleştirmek için Hamburg'un kapısını çaldı. Galatasaray 1 adım daha öndeİki kulüp de kesenin ağzını açarken, Sarı-Kırmızılılar'ın 1 adım önde olduğu bildirildi. Zira Hakan'ın Hamburg'dan ayrılma sebebi, Şampiyonlar Ligi'nde oynama isteği. Galatasaray'ın da gruplara doğrudan katılacak olması sebebiyle, bu transfer Hakan Çalhanoğu'na da artık cazip gelmeye başladı. Orta sahada hücuma yönelik olarak forma giyen ve sol çizgide de görev yapabilen genç yetenek, raket gibi sol ayağıyla Bundesliga'da jeneriklik gollere imza atmıştı. Galatasaray da, Hakan'ı sol kanatta kullanmayı planlıyor ve Burak'ın arkasında Hakan, Sneijder, Bruma üçlüsünün görev yapması düşünülüyor. Türk formasını tercih ettiAlmanya'da yaşayan gurbetçilerin önüne çıkan milli takım seçenekleri, Hakan Çalhanoğlu için de geçerliydi. Genç yetenek Almanya ya da Türkiye'yi tercih edebilirdi. O hakkını Ay-Yıldızlı formadan yana kullandı. Hakan, Fatih Terim yönetimindeki ABD kampında da yer aldı. Alman hoca büyük avantajBilindiği üzere Galatasaray, takımın başına Tuchel, Löw ya da Klinsmann gibi Alman bir hoca getirmek istiyor. Bu durum, Almanya'da yetişen ve Bundesliga'da yıldızını parlatan Hakan Çalhanoğlu için ciddi bir tercih meselesi olacak. Dolayısıyla Galatasaray, bu transferdeki rakibi Fener'den daha avantajlı görünüyor. Kulüp doktoru inceleyecekTaraftar tepkisi ve kulüp baskısı nedeniyle psikolojisi bozulunca 4 hafta iş göremez raporu alan Hakan Çalhanoğlu'na, Hamburg'un doktorları da bakmak istiyor. Tesislere çağrılan genç oyuncu, avukatı aracılığıyla kulübe mesaj gönderip, 15 Temmuz'a kadar idmanlara çıkmayı düşünmediğini bildirdi. Devler Ligi'ne çıkabilmek içinHakan Çalhanoğlu'nun Hamburg'dan ayrılma kararı, Şampiyonlar Ligi'nde oynama isteğiyle alakalı. Leverkusen'le bu hayalini gerçekleştirecekti, ancak Alman kulübü transferden vazgeçti. Dolayısıyla Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kozuyla Hakan için gayet cazip görünüyor.Yılmaz Vural mı, Miguel Herrera mı? Sizce kim daha komik?
Yorumlar | 0
üye profil