Hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte hafta sonu market çalışma saatleri

Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonunu evde geçirmek zorunda olan vatandaşlar, hafta sonu ihtiyaçları karşılamak amaçlı açılan marketlerin çalışma saatlerini araştırmaya başladı. Peki, hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte hafta sonu market çalışma saatleri.

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2021 10:10
Değiştirme Tarihi: 10.01.2021 10:10
Hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte hafta sonu market çalışma saatleri

Hafta sonu marketlerin saat kaçta açılıp kapandığı birçok vatandaş tarafından internet üzerinden sorgulanmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde oturan vatandaşlar, ihtiyaçlarını gidermek için marketlerin açılış kapanış saatlerini araştırıyor. Peki, hafta sonu marketler saat kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte hafta sonu market çalışma saatleri

MARKETLER KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Hafta içi marketler saat 10:00’da açılıyor ve 20:00’ye kadar hizmet veriyor. Hafta sonu ise market çalışma saatleri 10:00 ve 17:00 oluyor.

Aynı zamanda bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösteriyor. Öte yandan, sokak kısıtlaması uygulanan hafta sonlarında, marketlerde alkol satışı yapılmıyor.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidebiliyorlar.