Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji'den beş günlük hava durumu

Hafta sonu için plan yapmak isteyenler için Meteoroloji hava durumu raporu açıkladı. Buna göre bugünden itibaren yurt genelinden sıcaklıklar düşmeye başlıyor. İşte Meteoroloji beş günlük hava durumu tahminleri...

Yayınlanma Tarihi: 24.01.2020 21:32
Değiştirme Tarihi: 24.01.2020 21:32
Hafta sonu hava nasıl olacak? Meteoroloji'den beş günlük hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile hafta sonu hava nasıl olacak belli oldu. Hava tahmin raporlarına göre sıcaklığın bugünden itibaren düşmeye başlayacağı yönünde. İşte beş günlük hava durumu tahminleri..

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hava yarın sabah saatlerine kadar parçalı ve çok bulutlu olacak.

Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusuyla Sakarya, Bilecik, Sivas ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı tahmin ediliyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. 

Rize, Artvin, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı öngörülürken, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla birlikte yer yer sis ve pus tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde 2 ile 4 derece azalması, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin yer yer altında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın, genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevreleri ve Muğla'nın iç kesimlerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 kilometre/saat) şeklinde esmesi öngörülüyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Haber ile ilgili metin girin!.