Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?
Yayınlanma Tarihi: 12.04.2019 20:55 | Değiştirme Tarihi: 12.04.2019 20:55

Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre, hafta sonu İstanbul, Ankara ve İzmir'in de sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojinin son hava durumu değerlendirmelerine göre, Marmara, Ege, Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sivas çevreleri ve Antalya'nın kuzey ve batı ilçelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ’ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, Güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir'de sağanak yağış bekleniyor
İstanbul'da hafta sonu yağışlar aralıklarla devam edecek. Cumartesi günü 19 dereceye çıkan İstanbul'da hava pazardan itibaren yeniden soğuyacak.Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 16İstanbul: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21Adana: Parçalı ve çok bulutlu 23Bursa: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 21Antalya: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 18Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu 10Diyarbakır: Parçalı bulutlu 20