Hafızasını kaybettikten sonra kocasına ikinci kez aşık oldu!

Hafızasını kaybettikten sonra kocasına ikinci kez aşık oldu!
Yayınlanma Tarihi: 09.09.2019 10:22 | Değiştirme Tarihi: 09.09.2019 12:07

Bir insan hayatında kaç kere aşık olur? Peki bir insan hayatında aynı kişiye kaç kere aşık olur? Laura ve Brayden Faganello'nun film gibi hikayesini Listelist'ten İrem Kabak derlemiş...

Laura ile Brayden’ın ilişkileri mektuplaşmalarla başladı. Tanıştıklarında Laura Brüksel’de, Brayden ise Güney Amerika’daydı ve yaklaşık 1 yıl sonra Kanada’da görüştüler.

İkili bir süre beraber yaşadıktan sonra aynı yıl içinde evlendiler ve beraber düğün fotoğrafçılığı yapmaya başladılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

British Columbia’da yaşayan 23 yaşındaki Laura Faganello, 27 Nisan 2017’de Langford’da çalışırken kafasına düşen direk sebebiyle hafızasını kaybetti ve hayatı değişti.

Laura’nın kazadan sonra hiçbir fiziksel yarası olmamasına rağmen hafızası o kadar büyük bir yara aldı ki 9 ay önceki düğününü ve kocası Brayden’ı hatırlayamadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Laura kazadan uyandıktan sonra 17 yaşında olduğunu düşünüyordu. Hafıza kaybının bünyesinde yarattığı okuma ve yazma zorluğu gibi olumsuzluklar sebebiyle Laura, kazadan sonra okulu bıraktı.

Laura tüm bu süreci sosyal medya üzerinden paylaşarak, Brayden’ın zor günler geçirmesine rağmen kendisine karşı ne kadar sabırlı davrandığını anlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kazadan hemen sonra Brayden çok zor dönemler geçirdi çünkü hafızasını kaybettiği için Laura’ya nasıl davranacağını bilemiyordu. İlk başta hiçbir şey yapmadı. Laura ise başlarda, kendini evde bir yabancıyla yaşıyormuş gibi hissediyordu. Daha sonra Brayden evliliğinden vazgeçmedi ve Laura’yı tekrar kendine aşık etmeye karar verdi.

Brayden, kazadan sonra Laura için elinden gelen fedakarlıkları yaptı ve bir süre aynı evin içinde iki yabancı olarak yaşadılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

Brayden bu sürecin oldukça zor olduğunu belirtti. Zor olmasının sebebi ise karısının onu hatırlamamasının yanı sıra Laura’nın fiziksel olarak da acı çekmesiydi. Tüm bunlara rağmen Brayden, karısını hiç yalnız bırakmadı ve onu bir şeyleri hatırlaması için hiç zorlamadı.

Brayden, Laura’ya destek olmak için her gün ona aşk notları yazdı ve bunu yapmaktan bir gün bile bıkmadı.

Yazdığı aşk notları haricinde Brayden, Laura’yı ilişkilerinde önemli olan yerlere götürdü ve tanışmalarını sağlayan mektupları ona okuttu. Laura’yı öncelikle ilk buluştukları yer olan Goldstream Heights’a götürdü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gösterdiği çaba ve fedakarlıklardan sonra Brayden, istediği sonuca ulaştı. Laura, kocasına ikinci kez aşık oldu.

Mutluluğu tarif edilemeyen Brayden, Laura’ya ikinci kez evlilik teklifi etti ve çift tekrar evlendi.

Kazadan sonra Laura’nın iyileşmesi tam 2 yıl sürdü. Hayatını çok fazla değiştirmiş olmasına rağmen hiç pes etmedi ve en iyisini yaptı. Tabii bunları yapabilmesi için Brayden da hep yanındaydı. Laura, “Brayden’ı tekrar sevmeye başladım. Süreç biraz zaman aldı ama buna değdi.”