Habip Deniz: "Para değil, insan biriktiriyorum"

Sevdiği kadın tarafından terk edildilince önce bunalıma giren sonra da seçtiği yaşam tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Habip Deniz, yaptıklarıyla takdir topluyor.

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2018 12:24
Değiştirme Tarihi: 11.08.2018 12:28
Habip Deniz: 'Para değil, insan biriktiriyorum'

Şanlıurfa'dan İstanbul Üniversite'sine okumaya gelen Habip Deniz 2. sınıftayken bir kadına aşık oluyor. 2 yıllık ilişkisinden sonra  kadın onu terk ediyor. Bu veda Habip Deniz'i intihar noktasına kadar sürüklüyor. İntihar etme eğilimindeyken direkt ölmek yerine en çok yapmayı istediği şeyleri yaparak ölmeyi mantıklı buluyor. Sırt çantasını alıp evi, işi ve okulu bırakıp otostopa çıkıyor. Bu sure zarfında 2 buçuk sene otostopla Türkiye'yi gezip, erk zihniyeti sorgulayıp yazılar ve şiirler kaleme alıyor ve tüm bunları @seyyah.muhendis hesabında takipçileriyle paylaşarak insanlarla temas kurmaya başlıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gezi ve edebiyat sayfalarının, Habip deniz'in  sosyal medyadaki paylaşımlarını paylaşması ile Habip Deniz belirli bir kitleye ulaşti. Devamında Türkiye'yi dolaşırken çalışan çocuk işçileri fotoğraflayıp Kartal Kent Konseyi'nde çocuk işçilere 'Farkındalık Sergisi' açtı. Daha sonra hikayelerinde iş arayanları ve  eleman arayanları buluşturup bir çok insanın iş bulmasına vesile oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Habip Deniz, köy okullarına ara ara kütüphane yardımı yapıp takipçileriyle aile ortamı oluşturdu. Şimdi bir yandan okuluna gidip bir yandan otostopla şehirleri gezerek fotoğraf cekiyor. Fotoğraf çekerek ve gezdiği şehirlerde küçük işler yaparak geçimini sağlayan Habip Deniz "Para değil, insan biriktiriyorum" diyerek gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.