Güvenlik görevlisi doktor kılığında ameliyata girdi, hasta hayatını kaybetti

Pakistan'da bulunan Lahore's Mayo hastanesinde yaşanan ilginç olayda; hastanede güvenlik görevlisi çalışan Muhammed Waheed Butt, doktor kılığına girip 80 yaşındaki kadını ameliyat etti. Sahte doktor tarafından ameliyat edilen kadın iki hafta sonra hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi: 08.06.2021 17:32
Değiştirme Tarihi: 08.06.2021 17:32
Güvenlik görevlisi doktor kılığında ameliyata girdi, hasta hayatını kaybetti

Olayın duyulmasının ardından gözaltına alınan güvenlik görevlisi ifadesinde, kadını ameliyat ettiği sıra yanında tecrübeli bir anestezi teknikeri olduğunu olduğunu dile getirdi. İsmi açıklanmayan bir hastane yetkilisi ise yaptığı açıklamada, hastanenin çok büyük olduğunu bu nedenle hastanede çalışan doktor ve diğer çalışanlarının neler yaptıklarını takip edemediklerini söyleyerek kendini savundu.

Öte yandan polis tarafından yapılan araştırmada, doktor kılığına girerek ameliyat yapan güvenlik görevlisinin birçok kez doktor kılığına girip evlere para karşılığında hasta muayene etmeye gittiği öğrenildi. Hastane ise güvenlik görevlisinin iki sene evvel bir hastayı gasp ettiği gerekçesi ile kovulduğunu bu nedenle hastane ile ilişkisinin olmadığını söyledi.

Kaynak: Haberler

Etiketler: pakistan - doktor - ameliyat - olay - haber