Gürcistan'da Azerbaycan'a destek mitingi düzenlendi

Ermenistan'ın Azeri yerleşim yerlerine saldırmasını protesto eden ülkeler arasına Gürcistan'da katıldı. Kalabalık bir grup Ermenistan'ı protesto ederken Azerbaycan'a destek sloganları attı.

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2020 19:36
Değiştirme Tarihi: 10.10.2020 19:36
Gürcistan'da Azerbaycan'a destek mitingi düzenlendi

Gürcistan'da bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi Azerbaycan'a destek mitingi düzenledi.

Azerbaycan'ın 27 Eylül'de Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlar sonrası dünyanın dört bir yanında yaşayan Türkler, Azerbaycan'a destek gösterileri düzenlemeye devam ediyor. Gürcistan'ın Kvemo Kartli bölgesinin Marneuli kentinde yaşayan yaklaşık 2 bin Borçalı Türk, Azerbaycan'ın Ermenistan işgali altındaki topraklarına karşı başlattığı operasyonlara verdiği desteği göstermek amacı ile bir araya geldi.

Göstericiler, miting sırasında ellerinde Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye bayraklarının yanı sıra "Azerbaycan, Türkiye var olsun" ve "Karabağ Azerbaycan'dır, Abhaziya ve Güney Osetiya Gürcistan'dır" yazılı pankartlar taşıdılar. Miting sırasında sık sık "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Karabağ Azerbaycan'dır", "Karabağ Türkündür", "Azerbaycan-Türkiye var olsun, istemeyen kör olsun", "Yaşasın Türkiye, yaşasın Azerbaycan" sloganları atıldı. Göstericiler Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik yaptığı provokasyonları kınarken, çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerleri ve siviller için 1 dakikalık sessiz anma yapıldı.