Günübirlik kiralanan evde kan donduran dehşet! Ağabeyini ağzından vurup öldürdü

İstanbul Esenyurt'ta Pazartesi günü saat 23.45 sıralarında günübirlik kiralık evde korkunç bir olay yaşandı. 16 yaşındaki genç, tartışma yaşadığı ağabeyini ruhsatsız tabanca ile ağzından vurarak öldürdü. İlk sorgusunda olayı inkar eden genç, ikinci sorgusunda itirafta bulunarak ağabeyini öldürdüğünü söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 09:50
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 09:50
Günübirlik kiralanan evde kan donduran dehşet! Ağabeyini ağzından vurup öldürdü

Esenyurt'un Üçevler Mahallesi'nde günlük kiralanan bir apartman dairesinde korkunç bir olay yaşandı. 

Daire sevgilisi I.Y. ile gelen 22 yaşındaki Serkan G.'nin yanına bir süre sonra kardeşi 16 yaşındaki Davut G. ve amcaoğulları Metin A. geldi. 4'lü grup bir süre eğlendikten sonra aralarında tartışma yaşamaya başladı. Bunun üzerine Serkan G., kardeşi Davut G.’den gitmesini istedi. Tartışma daha da büyünce Davut G., yanında bulunan tabanca ile abisine bir el ateş etti.

Sesi duyan vatandaşlar, polise ihbarda bulundu ve olay yerine çok sayıda polis ile sağlık ekibi sevk edildi. 

Polis ekipleri ve sağlık ekipleri Serkan G.’nin cansız bedeni ile karşılaştı. Esenyurt Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, apartmanda bulunan kişilerin ifadesine başvurdu. Şüpheli Davut G. ağabeyini dışarıdan birisinin vurduğunu belirterek, daha sonra kaçtığını söyledi. 

Gencin ifadelerinden şüphelenen Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri, 3 kişiyi çapraz sorguya aldı. Yapılan sorgulamada Serkan G.’nin sevgilisi I.Y. cinayeti tüm noktaları ile itiraf etti. I.Y ifadesinde, ağabey kardeşin önce tartıştığını daha sonra ise Davut G.’nin ağabeyini öldürdüğünü belirtti. Davut G. ise, tekrar yapılan sorgusunda ağabeyini yanlışlıkla vurduğunu belirtti. Şüpheli şahıslar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkan Davut G. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şahıslar serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA