Günlerdir kayıp olan yaşlı çift ölü bulunmuştu! Cinayet, Müge Anlı canlı yayınında ortaya çıktı

Son dakika haberine göre Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi Pınarlı Köyü'nde 2 metrelik kuyuda 1'i kadın 2 kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin, günledir aranan 66 yaşındaki Cevdet Uysal ve 64 yaşındaki eşi Zeliha Uysal'a ait olduğu ifade edildi. Çiftin katil zanlısı ise, Müge Anlı'nın programına çıkıp tüm iddiaları yalanlayan merhume Zeliha Uysal'ın kardeşi çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 11.11.2020 11:40
Değiştirme Tarihi: 11.11.2020 11:40
Günlerdir kayıp olan yaşlı çift ölü bulunmuştu! Cinayet, Müge Anlı canlı yayınında ortaya çıktı

Kan donduran olayla ilgili son dakika detayları da şu şekilde:

Uysal çifti, 26 Ekim gününden bu yana kayıp ve her yerde aranıyordu. Çiftin çocukları, Müge Anlı'nın programına katılarak anne ve babalarının bulunması için çağrıda bulundu. Görgü şahidi arayan çocuklar, tüm bildiklerini Müge Anlı da anlatmıştı.

Uysal çiftinin kızı H.K., dayısı B.A.'nın mal davası yüzünden annesiyle babasını tehdit ettiğini söyleyip, şüphelendiği ismin de o olduğunu işaret etmişti. 

Bu gelişmeler üzerine B.A., Müge Anlı canlı yayınına gelerek suçlamaları ve iddiaları reddetti, 'Bana iftira atıyorlar, ben de ablamı arıyorum' dedi. 

MÜGE ANLI BÖLGEDEKİ KUYULARI İŞARET ETMİŞTİ

Dünkü yayınında izleyicilerine seslenen ve bölgedeki kuyulara dikkat çeken Müge Anlı, şüpheli bir şey görenlerin ihbarda bulunmasını istedi. Bu çağrının hemen ardından gelen bir ihbarla Uysal çifti, evlerine 1,5 kilometre uzaklıktaki kullanılmayan bir su kuyusunda öldürülmüş olarak bulundu.

Cesetlerin bulunmasının hemen ardından Dinar İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülen B.A.’nın JASAT ekiplerine ifade veren eşi N. A., “Ablasını ve eniştesini, mal davası yüzünden kocam öldürdü. Diğer kardeşi Kadir ile birlikte cesetleri taşıdılar” itirafını yaptı.

17 GÜNDÜR KAYIP ÇİFTE AİT OLDUĞU DEĞERLENDİRİLEN CESETLER KUYUDA BULUNDU

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki 2 metrelik kuyuda 1'i kadın 2 kişinin cesedi bulundu. Cenazelerin 17 gündür kayıp olarak aranan Cevdet Uysal (66) ve Zeliha Uysal (64) çiftine ait olduğu belirtildi.

Dinar'a bağlı Pınarlı köyünde çobanlık yapan Abdullah Korkmaz, keçilerini otlatmak için araziye çıktı. Abdullah Korkmaz, öğleden sonra Yılanlı Dere mevkisi yakınlarında bir sulama kanalına ait kuyunun yakınına dinlenmek için oturdu. Bu sırada çevreden kötü koku yayıldığını fark eden Korkmaz, kokunun kaynağını aramak için çevreye bakındı. 2 metrelik kuyuyu kontrol eden Abdullah Korkmaz, iki kişinin cansız bedeniyle karşılaştı.

CESETLERİN ÜZERİ TAŞLARLA KAPATILMIŞ

Çoban Korkmaz'ın haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede kuyuda üzeri taşlarla örtülü, yüzleri tanınmaz halde 1'i kadın 2 kişinin cansız bedeni olduğu belirlendi. Olay yerine gelen savcının talimatıyla jandarma olay yeri inceleme ekipleri kuyuya inerek cesetleri çıkardı. Cesetlerin, 17 gündür kayıp olarak aranan Cevdet ve Zeliha Uysal çiftine ait olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yapılan incelemenin ardından iki ceset otopsi ve kimlik tespiti için Dinar Devlet Hastanesi morguna gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın geniş çaplı sürdürüldüğü öğrenildi.

Kaynak: DHA-İHA
 

Etiketler: müge anlı