Günlerdir her yerde aranan kızı bulan polisler canlı yayında baskın yaptı

İstanbul'da 36 gün önce kaybolan 15 yaşındaki Yazgül İnan ulundu. 31 Mart tarihinden bu yana ailesinin göremediği kız, Samsun'da ortaya çıktı. Çocuklarını ilk kez ekranda gören aile, Yazgül'ün bulunduğu eve polis ekiplerinin baskın düzenlemesiyle rahat bir nefes aldı.

Yayınlanma Tarihi: 07.05.2021 15:59
Değiştirme Tarihi: 07.05.2021 16:01

Müge Anlı'da gündeme gelen Yazgül İnan olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 15 yaşındaki kızlarının, 21 yaşındaki Faruk isimli bir genç ve ailesi tarafından alıkonulduğunu ifade eden aile Müge Anlı'dan yardım talep etti.

Ailenin, kızları Yazgül ile ilgili iddiası doğru çıktı. 15 yaşındaki kız çocuğu, Samsun'da Faruk isimli genç ve ailesinin evinde bulundu. Polis ekipleri, eve canlı yayında baskın düzenlerken, o anlar stüdyoda ekrana yansıtıldı. Bu sırada aile, günler sonra çocuklarını görmenin mutluluğunu yaşadı.

''DEVLET VAR, HUKUK VAR''

Yazgül İnan kaybı hakkında açıklama yapan Müge Anlı, '15 yaşında ki birini evde zorla tutamazsınız. Devlet var, hukuk var. Hatta siz bu kızı 18 yaşına kadar saklasanız dahi arama kaydı var, nikah kıyamazsınız!' dedi.

''MUTLULUĞU KAÇTIĞIM YERDE BULDUM''

Öte yandan Yazgül'ün annesi kızını ağlayarak çağırdığı anda Yazgül, babasının yaptığı suçlar yüzünden gelmeyeceğini, mutluluğu kaçtığı yerde bulduğunu belirtti. Annesine, git nerede arıyorsan ara diyen Yazgül ''Madem 1 aydır kayıptım neden beni aramadınız'' diye annesine sitemde bulundu. Yazgül'ün annesi, kızını aradığını ama açmadığını söylerken Yazgül babasının hep para konusu açtığını ileri sürdü.