Günlerdir bir an olsun başından ayrılmıyor! Van'da duygulandıran olay...

Van'ın Erçiş ilçesinde, 2 yavrusu eksi 20 derecede donarak telef olan anne köpek, 5 gündür ölen yavrularının başında bekliyor. Yavrularını yalayıp koklayan köpeğin görüntüleri ise herkesi duygulandırdı. Mahallelilerden Seyfullah Kasımoğlu, bu görüntüleri gördükçe çok üzüntü duyduklarını ve köpek için yiyecek bıraktıklarını ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2021 09:16
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 09:16
Günlerdir bir an olsun başından ayrılmıyor! Van'da duygulandıran olay...

Van'ın Erçiş ilçesine bağlı Çelebibağı Mahallesi'nde görenleri duygulandıran bir  olay yaşandı. Bir sokak köpeği, eksi 20 derecede donan 2 yavrusunun başında günlerce bekledi. 

Yavrusunun başından bir an ayrılmayan köpek için mahalleliden bazıları yiyecek bıraktı. Sokak köpeği, 2 gün sonra yine donan diğer yavrusunun ölüsünü de aynı yere getirip, başında bekledi. Telef olan yavrularının başında 5 gündür bekleyen köpeği görenler, duygulandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mahalleliden Seyfullah Kasımoğlu, köpeğin 2 gün arayla donan 2 yavrusunun başında 5 gündür beklediğini belirterek, "Yol ortasında yavru köpek olduğunu gördüm. Biraz yaklaştığımda öldüğünü fark ettim. Çok kötü oldum, çok üzüldüm. Anne köpek yavrusunun başında öylece bekliyordu. Köpeği merak ettiğim için birkaç saat sonra evden gelip görmek istedim ama yerinde değildi. Anne köpek, eksi 20 derece soğukta donan başka yavrusunu daha getirip, diğer yavrunun yanına bırakmış. Şu an ölen yavru köpek sayısı 2’ye yükseldi. Anne köpeğin 2 yavrusunun başında beklemesi 5’inci güne girdi. Saniye bile yavrularının başından ayrılmıyor. Biz de köpeğe yiyecek bırakıyoruz. Çok zor bir durum bu, herkesi duygulandırdı" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

(DHA)