Umutlar tükendi

Umutlar tükendi
Yayınlanma Tarihi: 19.04.2014 19:23 | Değiştirme Tarihi: 19.04.2014 19:17

Güney Kore'de batan feribotta mahsur kalan yüzlerce kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Deniz altındaki güçlü akıntı ve çamurlu su, dalgıçların işini güçleştiriyor.

Güney Kore'de batan feribotta mahsur kalan yüzlerce kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Deniz altındaki güçlü akıntı ve çamurlu su, dalgıçların işini güçleştiriyor.Dalgıçların denizaltında karşılaştığı zorlu koşulları gösteren video kayıp yakınlarına izletildi. Görüntüyü izleyen kişiler arasında fenalaşanlar oldu.Dalgıçlar, feribotun bir kabininde yüzen 3 cansız beden gördüklerini ancak camı kırıp cesetlere ulaşamadıklarını açıkladı.Feribotta bulunan yolculardan ümit kesilmiş durumda. Yetkililer cesetlerin teşhis edilebilmesi için ailelerden DNA örnekleri almaya başladı.

Haber ile ilgili metin girin!. Kayıp yakınları isyandaFeribot kaptanının, gemiyi ilk terkedenlerden olduğunu gösteren bir video da ailelerin acısını artırdı.Çıkarıldığı mahkemede tutuklanan kaptan, Güney Kore halkından özür diledi, kaza sırasında dümen başında olmadığını da doğruladı. Geminin sert bir manevra yaptıktan sonra yan yatarak alabora olmuş olabileceği iddialar arasındaÇoğu öğrenci 470'ten fazla yolcu taşıyan feribot, Çarşamba günü, Jeju adası açıklarında batmıştı.