Enerji arızası tramway seferlerini durdurdu!

Yayınlanma Tarihi: 07.01.2015 09:08 | Değiştirme Tarihi: 07.01.2015 09:26

Bağcılar Kabataş hafif metro hattında meydana gelen enerji arızası nedeniyle Güneştepe-Bağcılar durakları arasında sefer yapılamıyor.

Bağcılar Kabataş hafif metro hattında meydana gelen enerji arızası nedeniyle Güneştepe-Bağcılar durakları arasında sefer yapılamıyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kar yağışıyla ilgili açıklama yaptı.Açıklamada, "Meteoroloji tahminlerine göre İstanbul'da dün gün boyu devam eden kar yağışı etkisini gecede gösterdi. Anadolu Yakasında yoğun şekilde görülen kar yağışı sabah saatlerinde etkisini yitirdi. Gece havanın daha da soğumasıyla birlikte yollarda gizli buzlanmalar oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler gece boyunca aşırı yağış ve gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere köprüler, viyadükler, bağlantı yolları tem ve E-5'te tuzlama ve kar kürüme çalışmalarını sürdürdü. İhtiyaç halinde ilçe belediyelerine tuz takviyesi yapıldı" denildi.

Güneştepe-Bağcılar arası sefer yapılamıyorUlaşımla ilgili bilgilerde verilirken sürücülerden kış lastiği kullanmaları istendi. Açıklamada, "İSTAÇ, Atık Yönetimi Müdürlüğü, Park Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, kaldırım ve yaya üst geçitleri, otobüs durakları, Vapur iskelelerinde elle kar temizliği yaptı. Metrobüs sabaha kadar sorunsuz seferlerine devam etti. İstanbul'da sabah saatlerinde olan üstü bir trafik sıkışıklığı yaşanmadı. Bağcılar-Kabataş hafif metro hattında saat 06.10'da enerji arızası nedeniyle Güneştepe-Bağcılar arası seferler yapılamıyor" ifadeleri yeraldı. (DHA)