Güneşlenen kadına bikini dayağı

Güneşlenen kadına bikini dayağı
Yayınlanma Tarihi: 28.07.2015 10:07 | Değiştirme Tarihi: 28.07.2015 10:07

Fransa'nın Reims kentinde parkta bikinisiyle güneşlenen bir kadın bir grup kadının saldırısına uğradı. Saldırganların Müslüman olduğu iddiaları gerginlik yarattı. Olayın ardından sosyal medyada kampanya başlatıldı. Bikinisiyle poz veren bir çok kadın fotoğraflarını paylaşarak saldırıya tepki gösteriyor.

Léo Lagrange Parkı’nda bikiniyle güneşlenen 21 yaşındaki bir kadın, onu “ahlaksızca vücudunu göstermekle” suçlayan bir grup kadından dayak yedi. 

Dayak yiyen kadının hafif yaralandığı belirtiliyor. Saldırıyı gerçekleştirenlerin kimlikleri açıklanmazken, sosyal medyada dayakçı kadınların Müslüman olduğu iddiası yayıldı.

Reims Belediye Başkanı Arnaud Robinet de, “Tüm verileri elde etmeden bir sonuca varmamalıyız. Yine de insanların neden bu saldırının dini nedenlerle gerçekleştiğini düşündüğünü de anlayabiliyorum. Doğruysa, bu çok ciddi bir konu” dedi.

Fransız yetkililer, yaşları 16 ila 24 arasında değişen 5 saldırganın kısa sürede yakalandığını ve 18 yaşından büyük 3 saldırganın eylül ayında hakim karşısına çıkacağını duyurdu. Yaşları 16 ve 17 olan diğer 2 saldırganın ise yeniden sorguya alınacağı ancak henüz resmi bir suçlama ile karşı karşıya olmadıkları açıklandı.

Olaydan sonra sosyal medyada kadınların başlattığı kampanya çerçevesinde bir çok kadın saldırıya tepkisini gösteriyor.