Güneş sistemini tartıştıkları videoyla viral olan gençler ortaya çıktı: Hatırlamıyoruz

Güneş sistemini tartışan ve tartışırken çekilen görüntüleriyle sosyal medyada viral olan gençler, binlerce kez izlenen videoyla ilgili konuştu. Konya'nın Altıntekin ilçesinde yaşanan olayın tavşan etinin haram olup olmadığı konusuyla başladığı ve oradan da uzaylıların olup olmadığına geçtiğini, konunun da son olarak bu hale geldiğini söyleyen gençler, ne konuştuklarını hatırlamadıklarını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 02.12.2020 16:08
Değiştirme Tarihi: 02.12.2020 16:08

Konya'da evin bir odasındaki 6 gencin güneş sistemini uygulamalı şekilde kendi aralarında tartıştıkları görüntüler, sosyal medyada bir anda gündem olmuştu. 

Görüntülerin paylaşılmasının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın talimatıyla Konya Bilim Merkezi tarafından gençlere davet iletildi. Bilim Merkezi’ne getirilen 4 genç, yetkililerden Güneş sistemi hakkında bilgi aldı.

Videodaki isimlerden biri olan Murat Seyit Kağnıcıoğlu, konuşmanın tavşan etinin haram olup olmamasından başladığını belirtti. Sonrasında da dünyanın ekseni hakkında tartışıklarını belirten Murat Seyit, “Dünya nasıl bir yer, gezegenler nasıl gibi konulardan konu gelişti. Biz de mutlu olduk aslında böyle bir sohbet yaptığımız için. O günkü videodaki halimizle aramızda dağlar gibi farklar var. Çünkü o zaman biz bazı şeyleri bilmediğimizin farkına vardık. Hiçbir şey bilmiyormuşuz biz” dedi.

Hasan Hüseyin Karaoğlu ise, “Yani biz bile ne konuştuğumuzu hatırlayamıyoruz. Tartışma yaklaşık 2-3 saat sürdü. Orası arkadaşımızın evi. Can Çetin arkadaşım sağ olsun çekmiş, bizim haberimiz yoktu. Kendisi paylaşmış internette, oradan haberimiz oldu” dedi.

Kaynak: İHA