Günde 25 ton dezenfektan üretiyorlar! Kocaeli'de fabrika gibi çalışan lise...

Koronavirüs salgınıyla birlikte hem maske hem de dezenfektan üretimi doruk noktaya ulaşmış durumda. Kocaeli’nin Hereke ilçesinde bulunan Nuh Çimento Endüstri ve Meslek Lisesi günde 25 ton dezenfektan üreterek birçok kurumun ihtiyacını gideriyor.

Yayınlanma Tarihi: 17.12.2020 13:04
Değiştirme Tarihi: 17.12.2020 13:04
Günde 25 ton dezenfektan üretiyorlar! Kocaeli'de fabrika gibi çalışan lise...

Kocaeli Hereke Nuh Çimento Endüstri ve Meslek Lisesi, günde 25 ton dezenfektan üreterek ekonomiye katkı sağlarken, kurumların pandemi döneminde ihtiyacı olan dezenfekte ürünlerini de karşılıyor.

Yaptığı üretimlerle adından 'Fabrika gibi okul' olarak bahsettiren Hereke Nuh Çimento Endüstri ve Meslek Lisesi, kimya bölümü öğrencileri tarafından üretilen kolonya, sabun, dezenfektan gibi ürünlerinin birçok yere satışını yapıyor.

ÖĞRENCİLER AYLIK 3 BİN LİRA KAZANIYOR

Üretim hakkında bilgi veren Nuh Çimento Endüstri ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Mehmet Oğuzhan Erdem, geçtiğimiz ay içerisinde devlete önemli ölçüde katma değer sağlandığı ve kimya bölümünde okuyan öğrencilerin birçoğunun 3 bin lira civarında maaş alarak hem üretim yaptıklarını hem de aile bütçesine ciddi katkı sağladıklarını söyledi. (İHA)