Gümüşhane'de 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya rastlanmadı

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesi sürüyor. Tedbirlerin artırıldığı şu günlerde güzel gelişmelerde geliyor. Gümüşhane'de koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların hiç dışarı çıkmadıkları gözlendi ve son 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanmadı.

Yayınlanma Tarihi: 01.05.2020 13:39
Değiştirme Tarihi: 01.05.2020 13:40
Gümüşhane'de 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya rastlanmadı

Gümüşhane'de koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan 'evde kal' çağrılarına uyan vatandaşların dışarı çıkmadıkları gözlendi. Tedbirlere uyulan kentte, son 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanmadı.

Gümüşhane'de vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan 'evde kal' çağrılarına uyuyor. Vatandaşlar zorunlu olmadıkça evden çıkmayınca meydan, cadde, sokaklar boş kaldı. Özellikle şehrin en kalabalık noktaları olan Oltanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi ile Fatih Parkı'nda belediye temizlik işçileri dışında kimsenin olmadığı görüldü. Belediye işçileri boş cadde ve sokakları temizledi. Tedbirlere uyulan kentte son 2 haftadır koronavirüs testi pozitif çıkan hastaya da rastlanılmadı.

Fırıncı İsmail Taşkın, işi dolayısıyla sokağa çıktığını belirterek, "İşimiz olduğu için mecburiyetten geliyoruz. Eğer işimiz olmasaydı bugün evde kalacaktık. Halkımızda evlerinde kalsın" dedi.

DHA