Gülmeyi unuttu, mimiklerini kaybetti! Estetik mağduru kadın yaşadığı kâbusu böyle anlattı

Antalya'da özel bir tıp merkezinde geçirdiği estetik operasyon sonucu dudağı zarar gören 42 yaşındaki Songül Uzunoğlu, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Kübra Boyraz'ın ölümü sonrası tekrar gündeme gelen estetik meselesiyle ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Estetik mağdurlarını gördüğünde ağladığını söyleyen Uzunoğlu, psikolojisindeki kaybın karşılığı olmadığını söyledi. Gülmeyi unuttuğunu ifade eden Songül Uzunoğlu, mimiklerini kaybettiğini, kahve içmeyi ve sıcak yemek yemeyi özlediğini belirtti. Uzunoğlu ayrıca, 'Dudağınız yoksa siz tam olamıyorsunuz' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2020 13:18
Değiştirme Tarihi: 06.10.2020 13:18
Gülmeyi unuttu, mimiklerini kaybetti! Estetik mağduru kadın yaşadığı kâbusu böyle anlattı

Anadolu Ajansı'na konuşan Songül Uzunoğlu, geçirdiği estetik operasyon sonrası alt dudağının zarar görmesiyle ilgili açıklamalar yaptı. Tedavisi halen devam eden Songül Uzunoğlu, ilk olarak gözaltı morlukları için bu merkeze gittiğini ancak burada dolgu da yaptırdığını belirtti. Önce ışık dolgusu yapılacağının söylendiğini ardından yağ dokusu yapıldığını aktaran Uzunoğlu, yapılan dolguların hiçbirinin tutmadığını dile getirdi. Dolgudan sonra dudağındaki ana damarın tıkanması sonucu dokuların tamamen işlevini yitirdiğini anlatan Uzunoğlu, dudağını kaybettiğini, çok acılar çektiğini ifade etti.

Songül Uzunoğlu aylarca yemek yiyemediğini ve çok acı çektiğini söyledi. Su bile içemediğini kaydeden Uzunoğlu, dolu sonrası dudağının simsiyah olduğunu vurguladı. 

"Çok acı çektim. Aylarca yemek yiyemedim, su bile içemedim. Psikolojik olarak hala çok kötüyüm. Çevremin etkisiyle bu işe kalkıştım, çok dikkat etmek, iyi araştırmak gerekiyor. Estetik mağdurlarını gördüğümde ağlıyorum. Yaşadığım zorluklar, travmalar gözümün önüne geliyor. Gerçekten yaşayan bilir. Estetikten mağdur olan kadınlar bana sosyal medyadan ulaşıyor."

İki kez doku nakli yapıldını söyleyen Uzunoğlu, koronavirüs nedeniyle de yeni ameliyatların ertelendiğini bildirdi. 

Uzunoğlu, "Psikolojimdeki acı kaybın karşılığı yok. Yanlış uygulanan estetiklerin sonucu vahim olabiliyor, ölümle sonuçlanabiliyor. Ben gülmesini unuttum, mimiklerimi kaybettim. Kahve içmeyi, sıcak yemek yemeyi özledim. Dudağınız yoksa siz tam olamıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA