Grekoromen Güreş Milli Takımı, Londra'da

Grekoromen Güreş Milli Takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmak için İngiltere'ye gitti.

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2012 09:28
Değiştirme Tarihi: 02.08.2012 09:43
Grekoromen Güreş Milli Takımı, Londra'da

Grekoromen Güreş Milli Takımı, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmak için İngiltere'ye gitti.
    
Atatürk Havalimanı'ndan sabah erken saatlerde Londra'ya hareket eden milli takım kafilesinde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker de yer aldı.
   
Bekir Çeker, madalyalarla Türkiye'ye döneceklerini ve madalyaların renginin altın olmasını beklediğini belirterek, bütün sıkletlerde iddialı olduklarını söyledi.
    
Birlik beraberlik içerisinde Londra'ya gittiklerini, gereken çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Çeker, güreşte 6 altın madalya kazanılan ve yine Londra'da düzenlenen 1948 Olimpiyatları'nı hatırlatarak, güreşçilerin minderde yüreklerini ortaya koyacağını ifade etti. Çeker, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm Türk milletinin madalya beklentilerini karşılayacaklarını da belirtti.
    
Grekoromen Güreş Milli Takımı Antrenörü Mehmet Akif Pirim ise, Türk sporcularının henüz Londra'da madalya kazanamamasının güreşçiler üzerinde beklentilerin çoğalmasına neden olduğunu, bunun da kendilerinde stres yarattığını dile getirdi.
    
Pirim, üzerlerinde büyük bir yük olduğunu ama bu yükü kaldırabilecek tecrübeye sahip olduklarını ifade ederek, sporcularına güvendiğini ve en fazla madalyayı güreşin toplayacağına inandığını kaydetti.
    
Londra yolculuğu öncesi heyecanlı oldukları gözlenen Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın sporcuları ise, artık söylenecek bir şeyin kalmadığını, madalyaları aldıktan sonra konuşacaklarını dile getirdiler.
    
2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen stilde güreş müsabakaları 5 Ağustos'ta başlayacak.
    
AA