Gözünün altındaki iz dikkat çekti: Doğan Cüceloğlu'nun ölümüyle ilgili yeni ayrıntılar...

Ünlü psikolog ve yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, 83 yaşında hayatını kaybetmişti. Evinde hayatını kaybeden Doğan Cüceloğlu ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ise yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Yaşadığı evin çevresindeki güvenlik kameraları incelenecek olan Doğan Cüceloğlu'nun gözünün altında düşmeye bağlı olduğu değerlendirilen bir iz olduğu ifade edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 17.02.2021 16:36
Değiştirme Tarihi: 17.02.2021 16:36
Gözünün altındaki iz dikkat çekti: Doğan Cüceloğlu'nun ölümüyle ilgili yeni ayrıntılar...

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu'nun ölümü ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Doğan Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu'nun evden ayrıldığını ifade ettiği 13.30 ila temizlik görevlisinin eve geldiği 14.00 arasındaki zaman diliminde, evi gösteren güvenlik kamera kayıtlarının inceleneceği öğrenildi.

Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde, saat 14.00 sıralarında eve gelen temizlik görevlisi M.Ç.'nin Cüceloğlu'nu yerde yüzüstü gördüğü, eve gelen ekipler ve cumhuriyet savcısının Cüceloğlu'nun sırtüstü vaziyette ve üzerinde çarşaf örtülmüş şekilde buldukları belirtildi.

GÖZÜNÜN ALTINDAKİ İZ

Doğan Cüceloğlu'nun bir gözünün altında düşmeye bağlı olduğu değerlendirilen bir iz olduğu belirtildi.

EŞİNİN İLK İFADESİ

Olay yerinde alınan ilk ifadelerde ise Cüceloğlu'nun eşi Yıldız Cüceloğlu'nun, saat 13.30'da evden çıktığını, bilinen bir rahatsızlığı olmayan eşinin 2 yıl önce kalp ameliyatı geçirdiğini anlatarak, temizlik görevlisine de güvendiklerini söylediği öğrenildi.

(AA)