Görüntüler sosyal medya kullanıcılarını çileden çıkardı: Ambulans sürücüsüne saldırı

Koronavirüs vakası için seyir halindeyken trafikte tartışma yaşayan ambulans şoför, 'Ben polisim' diyen kişi tarafından darp edildi. Sosyal medyada tepki toplayan olayla ilgili açıklama yapan ambulans şoförü Mustafa Balbay, 'Yapılan insanlık dışı, tüm sağlık çalışanları adına bu kişiden şikayetçiyim' dedi. Benzer bir durumu meslektaşlarının yaşamamasını isteyen Balbay, 'Yarın başka bir arkadaşımız benim yaşadığımı yaşasın istemiyorum” dedi. Öte yandan 'Polisim' diyen kişinin emlakçı olduğu ve gözaltına alındığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 15:05
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 15:05

Sosyal medyada gündem olan ambulans şoförüne dayak olayı, Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşandı. Koronavirüs vakasıan giden ambulans sürücüsü Mustafa Balbay, trafikte tartıştığı sürücü Davut D. tarafından saldırıya uğradı. Yüzü kanlar içinde kalan ambulans sürücüsünü, araya giren vatandaşlar kurtardı

Saldırgan otomobiliyle uzaklaşırken, o anlar başka bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, sivil kıyafetli askeri personel olduğunu söyleyen bir kişi, darp olayına engel olmaya çalışırken, saldırgan "Ben polisim" diyor.

Darp raporu alan Başbay, sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine polislerce gözaltına alınan şüphelinin emlakçı olduğu ortaya çıktı. Davut D. isimli şüpheli gözaltına alındı.

Hastanedeki tedavisinin ardından evine dönen Mustafa Başbay, olayı şöyle anlattı:

"Hızla bir vakaya yetişmeye çalışıyordum. Yolun sol şeridinden ilerlerken söz konusu sürücü  aracıyla önüme geçtiği. Yol vermeyince 'Neden böyle yapıyorsun?' dedim. ‘Senin buradan geçiş hakkın yok’ diyerek, bağırdı. Polis ve Kırıkhan’da tanınmış birinin akrabası olduğunu söyledi. Araçtan indik. İner inmez bana kafa attı ve darbetmeyi sürdürdü. Daha sonra olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Bu kişiden sonuna kadar şikayetçiyim. Tüm sağlık çalışanları adına şikayetçiyim. Bugün benim başıma gelen yarın başka bir arkadaşımızın başına gelebilir.”