Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Görkem Yazıcı son yolculuğuna uğurlandı

Arkadaşının doğum gününden dönerken Beşiktaş'taki alçak saldırının kurbanı olan Görkem Yazıcı son yolculuğuna uğurlandı.

13.12.2016 16:46

İstanbul Beşiktaş'taki alçak saldırının kurbanlarından biri de Görkem Yazıcı'ydı... Arkadaşının doğum gününden dönerken terör kurbanı olan Görkem son yolculuğuna uğurlandı. Bugün cenazede, tek başına evladını büyüten annenin büyük dramı vardı.

Ordu’nun Perşembe ilçesinden olan Cemalettin-Bilge Yazıcı çiftinin çocukları Görkem Yazıcı, 17 yıl süren tedavinin ardından dünyaya geldi. Ailenin mutluluk kaynağı olan Görkem Yazıcı, küçük yaşlarda baba acısı yaşadı. İş adamı Cemalettin Yazıcı, geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmişti.

Eşini kaybeden ve hayatta tek varlığı oğlu Görkem Yazıcı ile kalan anne Bilge Yazıcı, oğlunun daha iyi bir eğitim alması için İstanbul’a yerleşti. Avusturya Lisesi mezunu, Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi son sınıf öğrencisi Görkem aynı zamanda Amererikan futbolu oynuyordu.

Patlamanın olduğu gün bir arkadaşının doğum gününe katıldı. Doğum gününden eve gitmek üzere yola çıkan Görkem Yazıcı, Maçka Parkı’ndan geçtiği sırada kalleş saldırıda ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan genç, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Terör saldırısının olduğu dakikalarda evde oğlunun gelmesini bekleyen anne Bilge Yazıcı, bu sırada sosyal medya hesabından Beşiktaş’ta patlama olduğunu belirten haber metnini paylaştı. Ancak bir süre sonra patlamada oğlunun da şehit olduğunu öğrendi.

22 yaşındaki Görkem Yazıcı için Sarıyer Demirciköy Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Üzerinde Görkem Yazıcı'nın resminin bulunduğu 'Seni unutmayacağız' yazılı büyük bir pankart cami avlusuna asıldı. Başta ailesi ve yakınlarının katıldığı törene Koç Üniversitesi'nden öğretim görevlisi ve öğrencilerin yoğun katılımı oldu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de cenaze törenine katıldı. Ayrıca cenazeye Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TBMM adına çelenk gönderildi.

Görkem Yazıcı son yolculuğuna uğurlandı

Oynadığı takımın forması tabuta konuldu

Türk Bayrağına sarılı tabutun üzerine üniversitenin Amerikan futbolu takımında oynayan Görkem Yazıcı'nın forması da konuldu. Takım arkadaşları ise takım formalarını giyerek arkadaşlarını sonsuzluğa uğurladılar.

Görkem Yazıcı son yolculuğuna uğurlandı

Birbirlerini teselli ettiler

İstanbul'da annesiyle birlikte yaşayan Görkem Yazıcı'nın genç yaşta ölümü okul arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Cenazeye katılan arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü, zaman zaman da birbirlerine sarılarak teskin ettiler.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Görkem Yazıcı'nın cenazesi Kilyos Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Yorumlar | 1
üye profil
Semiha Dengi 2 yıl önce
Çok zor çok Allah sabır versin ne denir ki başka :( :( :( gencecik bir evlat kim bilir daha neler görecekti neler yaşayacakti bu dünyada bir hayatı daha çok başındayken aldılar