Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bafra’yı salladı

Bafra’yı salladı

Samsun'un Bafra ilçesinde, belediye tarafından düzenlenen 'Sele Sepet Top Kandil Şenliği' kapsamında şarkıcı Gökhan Özen konser verdi.

12.07.2014 13:31

Samsun'un Bafra ilçesinde, belediye tarafından düzenlenen 'Sele Sepet Top Kandil Şenliği' kapsamında şarkıcı Gökhan Özen konser verdi. Konseri izlemeye gelen binlerce Bafralı, Gökhan Özen'in söylediği şarkılara eşlik etti.Konser öncesi Belediye Başkanı Zihni Şahin ve gecenin sponsoru Bafralı iş Adamı Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Başkanı Kaya Aşçı, ellerinde fener taşıyan çocuklarla birlikte sahneye çıktı. SADEF Başkanı Kaya Aşçı, yaptığı konuşmada, "Çocuklarımız için Bafra'ya güzel bir okul yaptırdık.Eylül ayının sonunda hizmete açacağımız bu güzel okulun açılışında bizlerle birlikte olursanız bizi mutlu edersiniz."dedi. Ramazan ayının 14'ünü 15'ine bağlayan gecenin yüzyıllardır Bafra'da kutlandığını ifade eden Belediye Başkanı Zihni Şahin, bu özelliğin Bafra'nın tanınması adına çok önemli bir kültür unsuru olduğunu söyledi. Şahin,"Sadece böyle bir etkinlikle değil, çocuklarımızın ellerine fenerleri vererek birlik beraberliği, dayanışmayı daha da güçlendirme adına komşu ziyaretleri, mahalle ziyaretleri gerçekleştirelim. O anlamda biraz zayıfladı. Önümüzdeki yıllarda bu eksikliği de birlikte gidereceğiz" diye konuştu.

20 bin kişi izlediKonuşmaların ardından çocuklar ellerinde yakılan fenerlerle birlikte sele sepet, top kandil manisi olan 'aç kapıyı ben geldim, ayda yılda bir kere kapınıza hoş geldim' diyerek mani okudu. Mani okuyan çocuklara Belediye Başkanı Zihni Şahin ve SADEF Başkanı Kaya Aşçı, sele sepet - top kandil geleneği olan şeker ve çikolata dağıttı.Daha sonra şehir stadyumunu dolduran 20 bine yakın kişi Gökhan Özen'le birlikte şarkı söyleyerek eğlendi. Sahnede 2 saat kalan Gökhan Özen, 'sevgilim yok, yalnızım' diyenler için dua etti. Özen, "Benim kalbim temiz. Duam çıkar. Ben size söyleyeyim, hatta twitterden yazarsınız, bazen duaların tuttu diye yazıyorlar, çok da mutlu oluyorum" dedi.Gece, Belediye başkanı Zihni Şahin ve SADEF Başkanı Kaya Aşçı'nın sanatçı Gökhan Özen'e çiçek vermesinin ardından düzenlenen havai fişek gösterisiyle son buldu.
Yorumlar | 0
üye profil