Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Göbek eriten diyet nasıl yapılır?

Göbek eriten diyet nasıl yapılır?

Tatil öncesi göbek çevresinde oluşan fazlalıklardan kurtulma yolları ve göbek eriten diyet ile ilgili bilinmesi gerekenler...

11.06.2014 15:19

Tatil öncesi göbek çevresinde oluşan fazlalıklardan kurtulma yolları ve göbek eriten diyet ile ilgili bilinmesi gerekenler...Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil planları da yapılmaya başladı. Tatil öncesi dikkat edilen en önemli konulardan biri de formda olmak. Kış aylarında yeme içme konusunda rahat davranan herkes, tatil öncesinde göbek eriten diyetleri aramaya başladı. İşte göbek çevresinde oluşan fazlalıklardan kurtulmanın yolları...Göbek eriten diyetler başta kadınlar olmak üzere herkes için bir umut ışığı olsa bile elbette bölgesel zayıflamada en önemlsi egzersizdir.

Göbek eriten diyet nasıl yapılır?Göbek eriten diyet yaparken tüketilmesi gereken başlıca besinler şunlardır: Yulaf:Göbek eriten diyetin en önemli gıdalarından biri yulaftır. Kan şekerini düşüren yulaf, sabah kahvaltısı için güzel bir seçenektir. İçeriğinde yüksek oranda lif bulunan yulaf, midenizde şişer ve saatlerce tokluk hissi yaratır. Yulafın her damak zevkine hitap etmediğini biliyoruz. Eğer yemekte zorlanıyorsunuz, elma gibi şeker oranı düşük mevsim meyveleri ile öğünlerinizi tatlandırabilirsiniz. Badem, ceviz ve fındık:Badem, ceviz ve fındık gibi kuru yemişler, karın bölgesini inceltiyor ve tokluk hissi sağlıyorbu nedenle göbek eriten diyet denince ilk akla gelen gıdalardandır. Ara öğününüzde kendi avucunuzun içi kadar yediğinizde hem açlık krizini önlemiş olursunuz hem de aşırı kalori alımın önüne geçersiniz. Zeytinyağı:Diyette de olsanız herkesin bir miktar yağa ihtiyacı vardır. Zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar, kolesterolünüzü kontrol altında tutar ve tokluk hissi sağlayarak açlık krizlerini önler. Bu nedenle Göbek eriten diyette zeytinyağının yeri ayrıdır. Baklagiller:Baklagiller; oldukça düşük kalorilidirler ve içeriklerindeki yüksek protein ve lif değerleri ile zayıflamayı kolaylaştırırlar bu nedenle onlar da kendilerine göbek eriten diyet içinde yer bulmuşlardır. Haftada bir kez tükettiğinizde, vücudunuza zararlı doymuş yağlar yerine yüksek oranda lif yüklemiş olursunuz. Tam tahıllı besinler:Sağlıklı karbonhidratlar vücut için iyidir. Makarna, pirinç ve ekmek gibi karbonhidratlı yiyecekler tüketmek istediğinizde lif oranı yüksek, tam tahıllı olanları seçin. Tokluk hissi yaratan tam tahıllılar grubu, açlık krizlerini önlemeye yardımcı bir diğer besindir. Alışveriş sırasında tam tahıllı ürünler alırken üzerlerinde yüzde 100 ibaresinin bulunmasına da dikkat edin. Çilek, ahududu ve yabanmersini:Çilek, ahududu ve yabanmersini gibi kırmızı meyvelerin küçük bir porsiyonunda yüklü miktarda lif bulunur. Ancak bu meyveler, meyve suyu haline getirildiğinde içerlerine yüksek miktarda şeker konulur. Bu sebeple meyve suyu şeklinde tüketmek yerine meyve olarak yemeyi tercih etmelisiniz.
Yorumlar | 0
üye profil