Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hapishaneyi basıp 4 mahkumu linç ettiler

Gine'de bir hapishaneyi basan kalabalık, gardiyanları etkisiz hale getirip zorla dışarı çıkardıkları dört mahkumu linç ederek öldürdüler.

08.01.2016 13:07

Afrika ülkelerinden Gine'de bir hapishaneyi basan kalabalık, gardiyanları etkisiz hale getirip zorla dışarı çıkardıkları dört mahkumu taş ve sopalarla linç ederek vahşice öldürdüler.

Gine Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kasım ayında bir altın tüccarını öldürerek soydukları iddiasıyla yakalanan dört kişi geçen Cuma günü hakim önüne çıkarıldı.

Duruşmanın gidişinden zanlıların serbest bırakılacağı sonucunu çıkaran kalabalık bir grup, geçen Pazar günü dört kişinin tutulduğu küçük hapishaneyi bastı.

Gardiyanları tehditle etkisi hale getiren öfkeli kalabalık mahkumları tek tek dışarı çıkararak, iple yerlerde sürükledi ve taş ve sopalarla linç etti. Kalabalık kurbanlardan birini henüz canlı iken diri diri yaktı.

Gine İçişleri Bakanlığı olayın kabul edilemez ve insanlık dışı olduğunu belirterek, vahşete karışanların yakalanması için soruşturma başlatıldığını duyurdu.

DHA

Yorumlar | 0
üye profil