İstanbul'da Gezi tutuklusu kalmadı

İstanbul'da Gezi tutuklusu kalmadı
Yayınlanma Tarihi: 06.02.2014 04:25 | Değiştirme Tarihi: 06.02.2014 04:10

İstanbul'daki Gezi olaylarıyla ilgili tutuklu yargılanan 18 kişi hakkında tahliye kararı verildi. Böylece dava kapsamında tutuklu sanık kalmadı. Taksim'deki Gezi Parkı olaylarına ilişkin TMK'nın 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan ve aralarında Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İstanbul İl Başkanı Çiçek Otlu'nun da bulunduğu 17 kişi tahliye edildi

Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince, Taksim'deki Gezi Parkı olaylarında 17 Haziran 2013'de gözaltına alınan ve aralarında ESP üyelerinin de olduğu 63 kişiye ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, tutuklu şüphelilerin tümü serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında tutuklu bulunan 18 kişiye ilişkin tutukluluk incelemesi yapan TMK'nın 10. maddesiyle görevli İstanbul 2 nolu sorgu hakimliği, aralarında ESP İstanbul İl Başkanı Çiçek Otlu'nun da bulunduğu 18 kişinin, "tutuklama tedbirinin soruşturmanın uzaması nedeniyle ölçülü olmaktan çıkması" gerekçesiyle serbest bırakılmasına karar verdi.

Sorgu hakimliği, serbest bırakılmasına karar verdiği 18 kişi hakkında "yurt dışına çıkış yasağı" ve "haftada bir gün adli kontrol birimine imza verme" işlemlerinden oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasına da hükmetti.

Taksim'deki Gezi Parkı olaylarına ilişkin 17 Haziran 2013'de ESP üyelerine yönelik bir operasyon düzenlenmiş ve gözaltına alınan 63 kişiden 34'ü, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçu kapsamında tutuklanmıştı. Tutuklanan 34 kişiden 17'si, geçtiğimiz Ocak ayında yapılan tutukluluk incelemesinin ardından nöbetçi sorgu hakimliği tarafından tahliye edilmişti.

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.