Gezgin Özlem Akçin: En Uzak Yerleri Kareliyorum

Gezgin Özlem Akçin, tanınan bir firmada üst düzey yöneticiyken, bir anda yaşadığı sosyal bunalım sonucunda, her şeyden vazgeçip, gezgin olmaya karar verdi. İlk olarak Türkiye'den yola çıkan Özlem Akçin, tüm dünyaya ulaşan bir seyyah guruluğuna uzanan bu yolculukta kendisi hedefleri ve projelerini paylaştıkça sosyal medyada büyük ilgi görmeye başladı.

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2021 13:26
Değiştirme Tarihi: 08.04.2021 15:16
Gezgin Özlem Akçin: En Uzak Yerleri Kareliyorum

Özlem Akçin, "Her zaman bir şeylerin yolunda olmadığı hissim vardı. İşimden istifa edip hayallerimi gerçekleştirecek ilk adımı attım. Türkiye’nin ve dünyanın özellikle doğal güzelliklerinin bulunduğu bölgeleri geziyorum ve tanıtıcı videolar çekiyorum. Doğal güzellikleri keşfetmek ve yeni insanlar tanımanın bana kattıklarının duygular inanılmaz. Yeni yerler keşfetmek ve bu yerleri insanlara tanıtmak için yaşıyorum. Bundan sonraki hedefim de daha çok yer gezmek ve bu güzelliklere başka insanların da tanık olmasını sağlamak” dedi.

Özlem Akçin: “Hayatımda hiç kamp deneyimim olmadığı halde bir arkadaşımla kampa gittim. İlk defa gittiğim kampta, hiç uyumamama rağmen bundan sonra hayatımda kampa yer verme kararı aldım. Kamp yapmak isteyenlere ilk tavsiyem, bu deneyimi ilk defa yaşayacaksanız yalnız gitmeyin. Kampın zorluklarını ilk defa yaşayacağınız için yanınızda birinin olmasını isteyebilirsiniz. Yanınıza mutlaka küçük bir ilk yardım çantası almalısınız. Böcek ısırmaları ya da küçük yaralanmalara karşı bu şekilde önlem alabilirsiniz. Çadırınızı kullanmadığınız zamanda böcek ya da sineklerin içeriye girmemesi için çadırınızı kapalı tutmalısınız. Bunun dışından yanınıza mutlaka yaz da olan kalın kışlık giysiler almalısınız” şeklinde konuştu