Gerçeği uzun süre saklayıp, nispet yaparcasına mesaj attı: İstanbul'da sahte baba skandalı

İstanbul Kağıthane'de sevgilisi H.Y. ile yaşayan T.D., bu birliktelikten hamile kaldı. 9 ay sonra doğum yapan kadın, bebeği yeni sevgilisinin üzerine kaydettirdi. Olayı öğrenen gerçek baba, durumu mahkemeye taşıdı ve DNA testi yaptırdı. Anne ile sahte babasının 'Çocuğun soy bağını değiştirmek' suçundan 3 yıla kadar hapislerinin istendiği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 02.12.2020 09:24
Değiştirme Tarihi: 02.12.2020 09:24
Gerçeği uzun süre saklayıp, nispet yaparcasına mesaj attı: İstanbul'da sahte baba skandalı

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre akıllara durgunluk veren bu olay İstanbul Kağıthane'de yaşandı. H.Y. ile bir birlikteliği olan ve onunla aynı evde yaşayan T.D., bu birliktelikten hamile kalarak çocuk sahibi oldu. Doğum sonrası H.Y. ile hiç görüşmeyen T.D., çocuğun varlığından onu hiç haberdar etmedi.  Aradan aylar geçti. Küçük bebeğinin kimliğini çıkarmak isteyen genç kadın, o dönemde görüştüğü A.E.'nin nüfusuna bebeği kaydettirdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yıllarca küçük kız babasını A.E., olarak tanıyordu. Ta ki gerçek babası ortaya çıkana kadar... Çünkü genç anne T.D., bebeğinden gerçeği saklamak istemediği için öz babası H.Y.'ye mesaj atarak durumu bildirdi. Baba H.Y. duydukları karşısında şoke olup hastaneye başvurarak, DNA testi yaptırdı. Küçük kız yüzde 99 H.Y.'nin kızı çıktı.

3 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

Kızını nüfusuna kaydettirmek isteyen H.Y., İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Bebeğinin babasının kendisi olduğunu, nüfusta baba olarak kayıtlı olan A.E.'nin babası olmadığı halde çocuğu nüfusuna kaydettirdiğini beyan etti. Aile Mahkemesi bunun üzerine savcılığa son dakika suç duyurusunda bulunarak "çocuğun soy bağının değiştirilmesi" suçunun işlendiğini belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

SAHTE BABA DA KENDİNİ YAKTI!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Aile Mahkemesi'nin ihbarı üzerine çocuğu olmadığı halde nüfusa başvurarak küçük kızın babası sıfatını taşıyan A.E. ve gerçeği gizleyen anne T.D., hakkında 'Çocuğun Soy Bağının Değiştirilmesi' suçu kapsamında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İki şüpheli, ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

DNA TESTİ GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Uzun yıllardır küçük kız babasını A.E., olarak tanıyordu ta ki gerçek babası ortaya çıkana kadar. Çünkü genç kadın çocuğundan gerçeği saklamak istemediği için sonunda öz babası H.Y.'ye mesaj atarak durumu belirti. Genç adam duydukları karşısında şoke olup hastaneye başvurarak DNA testi yaptırdı. Küçük çocuğun son dakika DNA testine göre yüzde 99 H.Y.'nin kızı olduğu çıktı.