George Floyd'un ölümünden sorumlu olan polis memurunun eşinden flaş karar

George Floyd'un polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesinin üzerinden 5 gün geçti. İnfial yaratan bu olayın ardından ABD'de birçok noktada protestolar düzenleniyor. Öfkenin dinmediği ülkede gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. George Floyd'un hayatını kaybettiği anlarda, dizini Floyd'un boynuna bastıran ve ölümüne sebebiyet veren polis memuru Derek Chauvin'in gözaltına alınıp tutuklandığı belirtilmişti. Ayrıca, polis memurunun eşi Kellie Chauvin, avukat aracılığıyla bir açıklamada bulunarak, eşinden boşanacağını ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2020 10:22
Değiştirme Tarihi: 30.05.2020 14:48
George Floyd'un ölümünden sorumlu olan polis memurunun eşinden flaş karar

ABD Minnesota'da gözaltına alınırken öldürülen siyahi George Floyd için düzenlenen protestolar günlerdir devam ediyor. Halkın bu olay sonrası öfkesi dinmezken, protestolar ülkenin birçok noktasına yayıldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ülkenin başkenti Washington DC'de toplanan 300'e yakın kişi, infial yaratan bu ölümü protesto etmek için sloganlar atarak Beyaz Saray'a yürüdü. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Gösterilerin yapıldığı bir diğer nokta olan New York'un merkezi Manhattan'da, polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı. Kalabalık arasından polise cisimler fırlatılırken, polis göz yaşartıcı gazlarla karşılık verdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

OLAYIN YAŞANDIĞI ŞEHİRDE BİNLERCE KİŞİ SOKAKTA

Floyd'un ölümü sonrası ülke genelinde binlerde kişi sokaklara dökülürken, Minneapolis'teki gösterilerde öfke her gün daha da artıyor. Son olarak yaşanan bir gelişme ise dikkat çekti. 46 yaşındaki Floyd’u boğazına diziyle basarak öldüren polis Derek Chauvin cinayet suçlamasıyla tutuklandı. Kefalet ücreti olarak 500 bin dolar belirlenirken, Chauvin'in eşi de boşanma davası açtı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kelli Chauvin, açıklamayı avukatı aracılığıyla yaptı. Avukat, dün gece geç saatlerde, Kelli'nin bu ölüm nedeniyle büyük üzüntü yaşadığı ve Floyd'un ailesinin yasını paylaştığını belirtti ve ekledi:  Aynı zamanda, Derek Chauvin'le evliliğinin feshi için başvuruda bulunmuştur

Sekula Aile Avukatlık Ofisi imzasıyla yayımlanan açıklamada, "Bayan Chauvin'in şu anki evliliğinden çocuğu olmasa da bu zor dönemde, çocuklarının, ebeveynlerinin ve aile yakınlarının güvenlik ve mahremiyetini saygıyla talep ediyor." denildi.