Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Genelkurmay'dan canlı kalkan açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı bugün sabah saatlerinde Ağrı'daki çatışma hakkında açıklama yaptı ve vatandaşların yaralı askerlere yardımcı olmasına teşekkür etti.

13.04.2015 13:47

Ağrı'da 4 askerin yaralandığı çatışma sonrası, bazı vatandaşlar yaralı askerlere yardım etmişti. Genelkurmay Başkanlığı'ndan bu konuda bir açıklama geldi. Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü ise "canlı kalkan" tanımını kabul etmediklerini ifade etti.

Genelkurmay Başkanlığı, Ağrı'daki çatışma hakkında sabah saatlerinde yaptığı açıklamanın ardından biraz önce aynı konuda bir açıklama daha yaptı.

Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Özkürkçü, "TSK olarak, yürütülen bu faaliyetin bir operasyon faaliyeti olmadığını, Jandarma unsurlarının çatışma çıkan bölgeye operasyon amacıyla gitmediklerini, bu tür tedbirlerin, düzenlenen bu ve benzeri kapsamdaki etkinliklere yönelik olarak ülkemizin her köşesinde aynı titizlikle uygulandığını da ifade etmekte yarar görüyoruz. Ağrı'da yaralı personelimize askerlerimizin yanında yer alarak yardım eden vatandaşlarımızın 'canlı kalkan' olarak tanımlanmasını TSK olarak kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu davranış her türlü takdirin üzerindedir ve bölgedeki vatandaşlarımızın teröre karşı olduklarını gösteren en güzel tepkidir"   dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrul Gazi Özkürkçü, şöyle konuştu: 

"Ağrı'da yaralı personelimize askerlerimizin yanında yer alarak yardım eden vatandaşlarımızın 'canlı kalkan' olarak tanımlanmasını TSK olarak kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu davranış her türlü takdirin üzerindedir ve bölgedeki vatandaşlarımızın teröre karşı olduklarını gösteren en güzel tepkidir.

TSK olarak, yürütülen bu faaliyetin bir operasyon faaliyeti olmadığını, Jandarma unsurlarının çatışma çıkan bölgeye operasyon amacıyla gitmediklerini, bu tür tedbirlerin, düzenlenen bu ve benzeri kapsamdaki etkinliklere yönelik olarak ülkemizin her köşesinde aynı titizlikle uygulandığını da ifade etmekte yarar görüyoruz.

Yorumlar | 0
üye profil