Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gençler 'Güzel İşler'in peşinde koştular

Gençler 'Güzel İşler'in peşinde koştular

Güzel İşler Derneği, Bergamalı kadınların üretim ve iş gücünü desteklemek için 39. İstanbul Maratonu’nda koştu.

13.11.2017 17:10

Bu yıl 125 bin kişinin katıldığı 39. İstanbul Maratonu’nda birçok sivil toplum örgütü, çeşitli çalışmalara destek sağlamak için koştu. Sosyal fayda içeren atölyeler oluşturmayı amaçlayan Güzel İşler Derneği de kültürel zenginliğin yemeklere yansıdığı Bergama’da Değiş Tokuş Mutfak Atölyesi ile hem Bergama Mutfağı'nı keşfedip, tanıtmayı; hem de deneyim ve bilgi paylaşım ağı oluşturarak kadınların üretimine destek olmayı hedefliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Değiş Tokuş Mutfak Atölyesi, Bergama’daki kadınların iş gücünü geliştirerek üretmelerini destekleyen bir çalışma. İlk atölyelerini İzmir Bergama’da kuran gençler, 39. İstanbul Maratonu’nda “Güzel İşlerin Peşinde Koşun” sloganıyla Bergamalı kadınların üretimlerine destek olmak amacıyla koştular.  Maratona Güzel İşler Derneği adına katılan 30 genç bu atölyenin kurulması için bu koşuyla bağış topladı. Toplanan bağışlar tamamen bu atölyenin gerçekleştirilmesine harcanacak.

Geçtiğimiz yıllarda çok katmanlı kültürel yapısı ile UNESCO Tarihi Mirası listesine alınan Bergama, hem tarihî kültürel geçmişi, hem de yerel üretimleriyle farklı bir zenginliği barındırıyor.  Bölge, Bakırçay Ovası ve Kozak Yaylası’ndaki doğal üretimler sayesinde zengin bir mutfağa sahip. Güzel İşler Derneği de bu yerel üretimlerin desteklenmesi ve bu mutfak kültürünün açığa çıkarılarak kadınların üretimlerini desteklemeyi amaçlıyor.

Değiş Tokuş Mutfak Atölyesi için destek kampanyası 30 Kasım’a kadar devam edecek.

http://www.guzelislerdernegi.org/

Yorumlar | 0
üye profil