Gelir kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır? Ödemeler ne zaman yapılacak?

Gelir kaybı desteği ödemeleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, birçok esnaf tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Pandemi nedeniyle uygulanmaya başlanan ve esnafa destek paketi kapsamında gelir kaybı ve kira desteklerinin süresi uzatılmıştı. Peki, gelir kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır? Ödemeler ne zaman yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 13:36
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 13:36
Gelir kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır? Ödemeler ne zaman yapılacak?

Gelir kaybı desteği başvurusunun nasıl yapılacağını merak eden birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa destek paketi kapsamında gelir kaybı ve kira desteği süresinin uzatıldığını duyurdu. Peki, gelir kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır? Ödemeler ne zaman yapılacak?

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa destek paketi kapsamında gelir kaybı ve kira desteği süresinin uzatıldığını duyurdu. Salgının faaliyetlerini olumsuz etkilediği esnaflara yapılan aylık 1000 TL gelir desteği 750 ve 500 lira arasındaki kira desteği süresi uzatıldı. Destek başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.

Gereli bilgilerin girilmesinin ardından başvuruların durumu ve sonuçları hakkında bilgi ise www.turkiye.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Destek başvuruları e Devlet sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor. Gereli bilgilerin girilmesinin ardından başvuruların durumu ve sonuçları hakkında bilgi ise www.turkiye.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

ÖDEMELER NE ZAMAN? 

Ödemelerin ne zaman yapılacağına dair henüz net bir bilgi yok. Bu kapsamda bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.