Gelinin matematik sorusunu bilemeyen damada şok: Düğün iptal edildi

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi yakınlarındaki Uttar Pradesh bölgesinde gerçekleşen bir düğün, gelinin damada yönelttiği matematik sorusu nedeniyle iptal edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2021 10:47
Değiştirme Tarihi: 06.05.2021 10:47
Gelinin matematik sorusunu bilemeyen damada şok: Düğün iptal edildi

Sputnik'te yer alan habere göre, Hindistan'da bir damat adayı, gelin tarafından sorulan matematik sorusunu bilemeyince düğün iptal edildi. 

Olay şu şekilde gerçekleşti: Damat düğün alanına geldi ve gelin tarafından çarpım tablosuyla ilgili bir soru soruldu. Damat bu soruyu cevaplayamayınca gelin, 'matematiğin temellerini bilmeyen biriyle evlenmeyemeyeceğini' ifade etti. 

Arkadaşları ve ailesi araya girip gelini ikna etmeye çalışsa da başarılı olamadılar. Gelinin kuzeni, damadın eğitimsiz olduğunu öğrenince şaşırdıklarını açıkladı ve şunları söyledi:

"Ailesi, damadın eğitim düzeyi konusunda bizi bilgilendirmemişti. Okula gitmemiş bile olabilir. Damadın ailesi bizi aldattı, ama cesur kız kardeşim sosyal tabudan korkmadan dışarı çıktı."

Her iki taraf da, köyün önde gelen vatandaşlarının müdahalesi konusunda anlaştığı için polis herhangi bir soruşturma başlatmadı. Ancak, anlaşmanın bir parçası olarak gelin ve damadın ailelerinin hediye ve mücevherleri iade etmeleri gerekecek.