Gelin adayının ailesi 2 farklı aileyle söz kesti: Mersin'de film gibi kız isteme kavgası!

Kemal Sunal, Şener Şen ve Müjde Ar gibi usta oyuncuların yer aldığı Tosun Paşa filmindeki kız isteme sahnesi ve bu sahnede yaşanan kavga, Mersin'de gerçek oldu. Olayda gözaltına alınan K.S., M.S., ile İ.S., çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gelin adayı Y.S., annesi H.S. ve ağabeyi M.S. ile mağdur edilen ailelere aracılık yapan E.T.'nin yakalanması için de özel ekip kuruldu. 

Yayınlanma Tarihi: 15.01.2021 14:11
Değiştirme Tarihi: 15.01.2021 14:11
Gelin adayının ailesi 2 farklı aileyle söz kesti: Mersin'de film gibi kız isteme kavgası!

Evlenmek isteyen 2 genç, evliliğe aracılık eden E.T. ile irtibata geçti. Gençlerden birinin ailesi Ankara, diğeri de Kırıkkale'de yaşıyordu.

E.T., her iki aileyi de Mersin'de yaşayan Y.S. isimli kadın ve ailesiyle tanıştırdı. Damat adayları farklı tarihlerde Y.S. ile görüşüp evlenme kararı aldı. Ayrı ayrı zamanlarda Mersin'e gelerek Y.S.'yi, babası K.S.'den isteyen aileler, söz kestikten sonra nişan masrafları için toplam 60 bin TL verdikten sonra memleketlerine döndü.

Haber ile ilgili metin girin!.

4 Ocak Pazartesi günü Y.S. ile nişan yapmak için yeniden kente gelen iki aile, öğle saatlerinde kız evinin önünde karşılaştı. Önce tartışan, ardından da kavga eden ailelere polis müdahale etti. Polis merkezine götürülen taraflar dolandırıldıklarını anladı. Yaşanan olay, başrolde Kemal Sunal'ın da yer aldığı, 'Tosun Paşa' filmini akıllara getirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

SERBEST KALDILAR

Harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Y.S.’nin babası K.S., ağabeyi M.S. ile yengesi İ.S.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki sorgulanan 3 şüpheli, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme çıkarılan şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartı ile serbest bıraktı.

ÖZEL EKİP, DİĞER ŞÜPHELİLERİN PEŞİNDE

Her yerde aranan gelin adayı Y.S., annesi H.S. ve diğer ağabeyi M.S. ile mağdur ailelere aracılık yapan E.T.'nin yakalanması için Mersin polisi özel ekip kurdu. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kaynak: DHA