Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Geç kalınca kapıda kaldılar!

Geç kalınca kapıda kaldılar!

Oy verme işlemi saat 17.00’da tamamlandı. Görevliler bu saatten sonra okul kapılarını kapattı. Son anda oy vermeye gelenler içeri alınmadı ve oy kullanamadı.

10.08.2014 18:34

Şehir dışından geldiğini söyleyen bir kadın, görevlilerle tartıştı. "Lütfen benim için çok önemli vatani görevimi yapamıyorum" diye bağıran kadın oy kullanamadan okul önünden ayrıldı.

Tansu Çiller de kullanmadıESKİ Başbakanlardan Tansu Çiller, kayıtlı olduğu Yeniköy İlkokulu 1580 No’lu sandığa oy kullanmak için gelmedi.Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile aynı okulda oy kullanması beklenen Tansu Çiller, oy kullanmak için sandık başına gitmedi. 7 Temmuz’da Bodrum’da tatil sırasında ayağını kıran Tansu Çiller bir süre hastanede tedavi görmüştü. Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller’in ise Sabah saatlerinde oy kullandığı belirtildi.Aynı okulda oy kullanmaya gelen tek ayağı olmayan bir kişi, yakınları ve sandık görevlileri tarafından sandalye ile taşınarak oyunu kullandı. Öte yandan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da oyunu Yeniköy İlköğretim Okulu’nda kullandı. Havaalanında seçim telaşıAtatürk Havalimanı’nda yurt dışında yaşan gurbetçiler Cumhurbaşkanlığı seçim heyecanı yaşandı. Havalimanında 26 Temmuz tarihinde kurulan sandıklarda 15 gün boyunca oy kullanan gurbetçi vatandaşların oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle sona erdi.Oy verme işlemlerinin sona ermesinin ardından toplam 12 sandıktaki oylar çuvallara konularak mühürlendi. Oylar daha sonra sayılmak üzere havalimanında kurulan özel bir alana götürüldü. Son dakikada oy kullandıOy kullanma süresinin bitmesine dakikalar kala oyunu kullanan İsviçre’de yaşayan İrfan Altıparmak, "Biletim geç geldi yurtdışı çıkış fonunu alayım derken koşturmaca oldu. inşallah Türkiye için hayırlı uğurlu olur. Gönlümüzdeki insan cumhurbaşkanı olsun. Allah vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu etsin, onu istiyoruz" dedi. Kontuara takıldı oyunu kullanamadıBazı gurbetçi vatandaşlar oy kullanma heyecanını yaşarken, bazı vatandaşlar ise oylarını kullanamadı. Oyunu kullanamayan Gizem Aşkın, "Hiçbir şekilde planlama denen bir şey yok. Oy kullanamadım. Uçağım 18.20’de olduğu için oy kullanmak üzere saat 16.00’da havalimanına geldim. Bir saat kontuarda bekledim ve koşa koşa buraya geldim ama yetişemedim. Oy kullanabilmek için özellikle bu tarihte Türkiye’ye gelmeyi seçtim ama oyumu kullanamadım" diye konuştu.
Yorumlar | 0
üye profil