Google'dan büyük ayıp!

Google'dan büyük ayıp!
Yayınlanma Tarihi: 24.08.2014 11:38 | Değiştirme Tarihi: 24.08.2014 15:52

İsrail'in uyguladığı ambargolarla Gazze’yi Filisitinliler için açık hava hapishanesine çevirmesinden sonra, Google da Gazze’yi yok saydı.

Böylece Google Maps İsrail gibi Gazze’nin dünyayla bağını ortadan kaldırdı. Gazze’ye kara yoluyla ulaşmak isteyen kişi, Google Maps’ten yol tarifi istediğinde ''yol tarifi hesaplanamadı'' cevabını alıyor.

Gazze yakınlarına varİstanbul’dan Gazze’ye kara yoluyla gitmek isteyen bir kişi Google Maps’in yol tarifi uygulamasına girdiğinde ''Maalesef, ''İstanbul, Türkiye'' - ''Gazze Şeridi” arası yol tarifleri hesaplanamadı'' cevabıyla karşılaşıyor. Haber ile ilgili metin girin!. Yine Gazze’den İstanbul arasındaki yol tarifinin öğrenmek istenildiğinde de Google Maps'in aynı cevabı vermesi dikkat çekiyor. Fakat Gazze’ye yakın şehirlerle ilgili yol haritası istendiğinde ise Google Maps ayrıntılı bir tarif sunuyor.   İsrail için ayrıntılı tarif Google Maps’in Gazze’ye uyguladığı ablukayı İsrail’in şehirlerine uygulamaması dikkat çekti. Google Maps’in ara butonuna Gazze’ye yaptığı son saldırılarda çocuk, kadın demeden 2 bini aşkın Filistinliyi öldüren İsral’in başkenti Tel Aviv’i girdiğimizde ise karşımıza ayrıntılı bir yol göstergesi çıkıyor.