Gaziantep’te yangın faciası: Baba ve 6 çocuğu öldü

Gaziantep’te bir evde çıkan yangında baba ve 6 çocuğu hayatını kaybetti.

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2016 09:38
Değiştirme Tarihi: 06.05.2016 10:28

Edinilen bilgiye göre, Taşlıca Mahallesi 100 Nolu Cadde Kum ocakları bölgesine bulunan bir barakada yangın çıktı. 12 voltun 220 volta dönüştüren güç kaynağı çeviricisi (inventörün) neden olduğu tahmin edilen yangında, evde uyuyan Mehmet Emin Bakır ve ve çocukları Mücahit (12), Dilahan (8), Halime (6), Büşra (5), Emine(4), Sacettin (2), yangında sızan dumandan zehirlenerek, hayatını kaybetti. 2 yaşındaki bebeğini emzirmek için gece uyanan anne Naciye Bakır ise dumanı fark edince ne olduğuna bakmak için dışarı çıktı evlerinin yandığını anlayınca yardım istemek için komşularına giden kadın döndüğünde ise alevlerin tamamen sardığını gördüğünü söyledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürünce baba Mehmet Ekin Bakır ve çocuğunun cansız bedenine ulaştı.

 

Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri tarafından şahısların dumandan zehirlendiği bildirildi. Şahısların cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

 

Yangının ise açık unutulan televizyon nedeniyle çalışan güç kaynağı çeviricisinden (invertörden) kaynaklandığı tahmin ediliyor.

 

(İHA)