Gaziantep Valisi'nden uyarı: "Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor"

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, vaka sayısındaki artışın tehlikeli boyuta ulaştığını vurguladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, koronavirüs vakalarının artış gösterdiği iller arasında Gaziantep'in de yer aldığını söylemişti. 

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2020 10:55
Değiştirme Tarihi: 09.07.2020 10:56
Gaziantep Valisi'nden uyarı: 'Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor'

Gaziantep'te koronavirüs vaka sayısındaki artış sürüyor. Gaziantep Valisi Gül, sosyal medya hesabından vaka sayısındaki artışın tehlikeli boyuta ulaştığını vurguladı.

Vali Gül'ün açıklaması şöyle oldu: 

"Kıymetli hemşehrilerim, şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor. Yasaklama önerileriniz için teşekkür ederim ama öncelikle en basit kuralları hayata geçirmemiz gerekiyor. Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz. Gaziantep’te taziye ve asker uğurlama törenleri kesinlikle yasaktır. Askere gidecek gençlere sadece birinci derece akrabaları terminalde eşlik edebilirler. Konvoy yapıp korna çalan araçlar kent güvenlik sisteminde tespit edilmektedir." 

"DÜĞÜN YAPMAK RİSKLİ"

Düğün yapmanın da riskli olduğuna da vurgu yapan Vali Gül, "Düğünler riskin en yüksek olduğu yerlerdir. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için mümkünse sade bir nikah yapın. Düğün yapacaklar mutlaka kaymakamlığa yazılı olarak bildirimde bulunmalı. Gündüz düğünleri 13.00-17.00, akşam düğünleri 20.00-23.00 saatleri arasında yapılmalıdır" açıklamalarını yaptı. 

(DHA)