Gaziantep Valiliği'nden kentteki koronavirüs iddialarına yanıt geldi!

Gaziantep Valiliği bir açıklama yaparak, kentteki koronavirüs süreciyle ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Vali Davut Gül, "Maalesef bazı art niyetli kişiler toplumumuzda oluşan birlik beraberlik duygusunu zayıflatmak için çeşitli meseleleri provoke etmek istiyorlar" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 10:58
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 10:58
Gaziantep Valiliği'nden kentteki koronavirüs iddialarına yanıt geldi!

Gaziantep Valiliği'nin kentteki koronavirüs süreciyle ilgili yapılan haber ve paylaşımlara karşın açıklaması şöyle:

"Son zamanlarda ilimizde pandemi süreciyle ilgili yapılan haber ve paylaşımlarda kaynağı belli olmayan ve gerçeklerle örtüşmeyen vaka sayılarına yer verilmektedir. Söz konusu haber ve paylaşımların devam etmesi halinde bu haber ve paylaşımları yapan kişi ve kurumlar halkında vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk etmeleri nedeniyle adli ve idari işlem uygulanacaktır."

"ART NİYETLİ KİŞİLER VAR"

Vali Davut Gül ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter hesabından kendisine ulaşarak, vakaların kentteki Suriyelilerden kaynaklandığı iddiasında bulunan bir kişiye şöyle yanıt verdi:

"Sizleri tenzih ediyorum ama maalesef bazı art niyetli kişiler toplumumuzda oluşan birlik beraberlik duygusunu zayıflatmak için çeşitli meseleleri provoke etmek istiyorlar. Bu konuda sizlere de yanlış bilgi verilmiş olabilir. İlimizde toplam Suriyeli vaka sayısı 3 kişidir." ifadesini kullandı. (AA)