Gaziantep'teki yoğun bakım faciasında çok acı detay: Koronavirüsü yendi, patlamada öldü

Gaziantep'te SANKO Üniversitesi Hastanesi, koronavirüs yoğun bakım ünitesinde bugün meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında, Nizip ilçesi Sekili Kasabası'nın eski belediye başkanı olan ve İlçe Belediye Encümen Üyesi Ali Saffet Kanpolat'ın da hayatını kaybettiği öğrenildi. Ali Saffet Kanpolat'ın koronavirüs nedeniyle hastanede tedavi gördüğü ve yaşam mücadelesini kazandığı ancak patlamada öldüğü ortaya çıktı. Olaydan bir gün önce eşi ile görüntülü konuşan Kanpolat'tan geriye son resimleri kaldı.

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2020 14:00
Değiştirme Tarihi: 19.12.2020 14:00
Gaziantep'teki yoğun bakım faciasında çok acı detay: Koronavirüsü yendi, patlamada öldü

Gaziantep'te SANKO Üniversitesi Hastanesi Kovid-19 yoğun bakım ünitesinde yüksek akım oksijen cihazından kaynaklanan yangında 9 hasta yaşamını yitirdi.

Meydana gelen patlama ve çıkan yangında ölenlerin arasında bulunan Nizip Sekili kasabasının eski Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Encümen Üyesi Ali Saffet Kanpolat yaklaşık 10 gündür yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi. Birkaç gündür durumu iyiye giden Kanpolat, yoğun bakımdan servise alınmaya hazırlık yaparken sabah saatlerde meydana gelen feci olayda hayatını kaybetti.

Haber ile ilgili metin girin!.

YENİDEN KAVUŞMAYI BEKLERKEN ACI HABERLE ŞOK OLDULAR

Meclis Üyesi Kanpolat'ın görüntülü telefon ile eşi Firdevs Kanpolat ile görüştüğü durumunun iyi olduğunu söylediği ortaya çıktı. Birkaç gün içerisinde servise alınması beklenen Kanpolat'ı yeniden görmek ve kavuşmak için gün sayan ailesinin sabah gelen acı haber ile büyük şok yaşadığı öğrenildi. Kanpolat'tan geriye ise olaydan bir gün önce yapılan telefon görüşmesi ile ilgili alınan ekran fotoğrafları kaldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kanpolat'ın cenazesi Gaziantep Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsi ve işlemlerinin ardından ailesine teslim edilecek.

Kaynak: İHA-Ajanslar