Gaziantep'te Kozdere Mahallesi koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı!

Gaziantep'in İslahiye ilçesine bağlı Kozdere Mahallesi'nde bir hastaya yapılan 'geçmiş olsun' ziyareti yüzünden tüm mahalle karantina altına alındı. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 26.05.2020 13:40
Değiştirme Tarihi: 26.05.2020 13:40
Gaziantep'te Kozdere Mahallesi koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı!

Gaziantep İslahiye ilçesindeki Kozdere Mahallesi'nde bir hastaya "geçmiş olsun" ziyareti yapılmıştı.  Bu ziyaretle 16 konutun karantina altına alınmasına karar verilmişti. 

Anjiyo olan yaşlı kadının kızında koronavirüs tespit edilince, ziyaretine gidenlere de test yapıldı. Bu kapsamda ziyarete katılan bakkal karı-kocanın testleri de pozitif çıktı. Mahalle bakkalında koronavirüs çıkmasıyla, diğer sakinlere de bulaşma riski düşünülerek, tüm mahallenin karantina altına alınmasına karar verildi. Mahallede 5 Haziran'a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Söz konusu mahalleye giriş çıkışlarda yasaklandı. 

Alınan önlemleri yerinde inceleyen İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Tahta ve ekipler, sokak sokak dolaşarak karantina kararını anonsla duyurdu. Mahalle halkının ihtiyaçları ise Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılacak. (AA)