Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Yürekleri sızlatan an! Annesinden Nuh Köklü'ye kartopuyla veda...

İstanbul'da, arkadaşlarıyla kartopu oynarken bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü, son yolculuğuna uğurlandı.

19.02.2015 15:08

Kartopu yüzünden bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen Gazeteci Köklü'ye hüzünlü veda... Köklü için Etimesgut ilçesi Yukarı Yurtçu Mahallesi  Camisi'nde öğle namazını müteakiben, cenaze töreni düzenlendi.Törende, taziyeleri gazeteci Köklü'nün annesi Çiğdem Köklü, teyzesi  Pakize Kaplan, ablası Hüsniye Köklü kabul etti. Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Milletvekili  Hüseyin Aygün, Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan, ÖDP Genel  Başkanı Alper Taş, çeşitli meslek sendikaları üyeleri, gazeteci meslektaşları,  aile yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.Köklü, cenaze namazının ardından Yukarı Yurtçu Mahallesi Mezarlığı'nda  defnedildi.

Haber ile ilgili metin girin!. "Üniversiteden arkadaşımdı, aynı ekmeği paylaştık"ÖDP Genel Başkanı Alper Taş gazeteci Köklü ile üniversite  yıllarından beri arkadaş olduğunu belirterek, şunları kaydetti:"Öğrencilik yıllarında aynı ekmeği paylaştık, o derece yakın bir  arkadaşımı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim. Öyle bir toplum haline döndük ki  maalesef kartopu sevincini yaşayan insanlara bile bu sevinci yaşatmayan bir  nefret içimize yerleşti. Bu nefreti ortadan kaldırmamız lazım. Böyle bir ölümü  hak eden arkadaşımız değildi. Gerçekten üretici, söyleyeceği, yaşayacağı çok şey  vardı. Ama onu elinden aldılar. Takipçisi olacağız. Katilin yaptığı yanına kar  kalmayacak. Mahkemelerinde yer alacağız, bu katilin gereken cezayı almasını  sağlayacağız." Haber ile ilgili metin girin!.Köklü, İstanbul'da, arkadaşlarıyla kartopu oynadığı sırada dükkanının  camına kartopu isabet eden Serkan A. tarafından bıçaklanmıştı. Göğsünden yaralanan Köklü, kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve  Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. 
Yorumlar | 0
üye profil