Ganalı cenaze dansçılarından dikkat çeken açıklama: Salgın yüzünden işlerimiz durma noktasına geldi

Sosyal medya son günlerde sürekli bu görüntüleri paylaşıyor. Dans ederek tabut taşıyan ve bu sayede para kazanan Ganalı dansçı tabu taşıcıları dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgını sonrası işlerinin azaldığını söyleyen dans grubu üyesi Benjamin Aidoo, salgın sonrası dünyayı dolaşıp insanlara bu danslarını öğreteceklerini ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2020 15:07
Değiştirme Tarihi: 05.05.2020 15:07
Ganalı cenaze dansçılarından dikkat çeken açıklama: Salgın yüzünden işlerimiz durma noktasına geldi

Ganalı cenaze dansçısıları sosyal medyada geçtiğimiz haftalarda milyonlarca kişi tarafından paylaşılmaya başladı ve bu kişiler bir anda fenomen haline geldi. Gana kültüründeki inanışa göre hayatını kaybeden insanlar gözyaşlarıyla değil, gösterişli kutlamalarla ve danslarla son yolculularına uğurlanıyor. Bu gelenek ülkede kadın ve erkek dansçılar için de yeni bir gelir kapısı oluyor.

Bu dansçılardan biri de Ganalı Benjamin Aidoo... Benjamin Aidoo ve dans grubu da dans ederek tabut taşıyan ve bu sayede para kazanıyordu. Ancak Aidoo, kokoronavirüs salgını nedeniyle işlerinin azaldığından yakınıyor.

Aidoo, salgından sonra dünyayı dolaşıp insanlara danslarını öğreteceklerini, bu şekilde ölenlere nasıl saygı gösterdiklerini anlatacaklarını söyledi.

Aidoo'nun açıklamaları şu şekilde:

"İnsanlar beni arayıp, 'Videonuz internette, sosyal medyada kullanılıyor, her yered viral olmuş' diyor. Müteşekkirim. Buvideonun bana çok yardımı oldu. Yani bana itibar kaazndırdı. İnsanlar benimle görüşüp, röportaj yapmak istiyor. Salgın yüzünden işlerim azaldı durma noktasına geldi. Salgından sonra dünyayı dolaşıp yaptığımız işi öğreteceğiz. Ve böylece insanlar ölülere nasıl saygı gösterdiğimiz anlayacak."

Kaynak: BBC Türkçe