Gamze'nin anlattıkları sosyal medyanın gündemine oturdu: Evine sürükledi defalarca tecavüz etti

Bursa'da Yunus Emre Ç. tarafından zorla eve kapatılarak defalarca bu kişinin tecavüzüne uğradığını öne süren 20 yaşındaki Gamze A.'nın sosyal medyada anlattıkları Twitter'ın gündemi haline geldi. #gamzeyesesol hashtagi hakkında 80 binden fazla tweet atıldı. Zorla götürüldüğü evden fırsatını bulup sabaha karşı kaçıp karakola giden Gamze A., “Yunus Emre Ç., beni evine sürükledi ve defalarca tecavüz etti engel olamadım. Bağırdım ama kimse duymadı” dedi. Suçlamları reddeden Yunus Emre Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayınlanma Tarihi: 29.07.2020 19:44
Değiştirme Tarihi: 29.07.2020 19:44
Gamze'nin anlattıkları sosyal medyanın gündemine oturdu: Evine sürükledi defalarca tecavüz etti

6 Kasım 2019 günü Bursa Osmangazi'de evine gittiği sırada yaralı Yunus Emre Ç'yi gören Gamze A., bu kişinin yardım istemesi sonrası yakındaki bir hastaneye gitti. 

Hastaneden birlikte çıkan ikili birlikte yürümeye ve sohbet etmeye başladı. Yunus Emre Ç.'nin evinin önüne geldiklerinde ise ağzı kapatılan Gamze A., zorla eve götürüldü.

Saatlerce süren zorla alıkonulma sırasında 3 kez tecavüze uğradığını söyleyen Gamze A., sabah 6 sıralarında bir fırsatını bulup ve Yunus Emre Ç.'nin boş bir anını bularak evden kaçtı. 

Önce bir arkadaşının evine ardından da Emek Polis Karakolu'na giden Gamze A., Yunus Emre Ç. hakkında şikayetçi oldu. Bu gelişmeler üzerine gözaltına alınan Yunus Emre Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

"BAYILDIM, UYANDIĞIMDA CİNSEL İLİŞKİYE GİRİYORDU"

Başına gelen korkunç olayı savcılığa verdiği ifadede anlatan Gamze A., olay günü evinin yakınlarında yaralı bir kişiyi gördüğünü, o kişinin kendisinden yardım istediğini ve yürüme mesafesinde bir hastane olduğu için onu oraya götürdüğünü belirtti.

Hastanede bu kişinin isminin Yunus Emre olduğunu öğrendiğini söyleyen Gamze A., buradaki tedavsinin ardından birlikte çıkıp Yunus Emre ile sohbet etmeye başladıklarını, evlerinin yakınındaki bir parkta oturduklarını söyledi. 

"Yunus Emre bir süre sonra eve gitmek istedi. Birlikte eve doğru yürüdük. Bir evin önüne geldiğimizde bana içeride bir şey olduğunu söyledi. Sonra aniden ağzımı kapatarak, beni apartmana sürükledi. Bağırdım ama kimse duymadı. Sonra beni kapısı açık olan bir eve sürükledi." diyen Gamze,  "Tekrar ağzımı kapatıp beni yatak odasına götürdü. Benim kıyafetlerimi çıkarmaya başladı. Boynumu sıktığı için bayıldım. Uyandığımda benimle cinsel ilişkiye giriyordu. Engel olmaya çalıştım fakat gücüm yetmedi” ifadelerini kullandı.

Yunus Emre Ç.'nin kendisini öldürmekle tehdit ettiğini belirten Gamze A., boş bir kağıda imza attırılmaya zorlandığını ancak bunu kabul etmediğini ifade etti. Gamze A. ifadesinde şunlara yer verdi: 

“Bana, ‘birini söylersen ya da şikayetçi olursan seni öldürürüm’ dedi. Bana evde kameraların olduğunu ve birine söylersem bu görüntüleri yayacağını söyledi. Sonra banyoya götürüp beni yıkadı ve aşağılayıcı cümleler kullandı. Beni bırakması için yalvardım ama beni yatak odasına götürüp tekrar tecavüz etti. Ardından evden gitmek için yine yalvardım. Bana boş bir kağıda imza atmamı söyledi ama kabul etmedim.  Sabah saat 06.00 sıralarında bir boşluktan yararlanıp evden kaçtım. Beni evime kadar takip edip tehditlerine devam etti. Çok bağırdım ama kimse sesimi duymadı. Arkadaşımın evine gittim. Daha sonra polis merkezine giderek durumu alattım ve şikayetçi oldum.”

YUNUS EMRE SUÇLAMALARI REDDETTİ: KENDİ RIZASIYLA EVİME GİRDİ

Yunus Emre Ç.'nin ise , “Olay akşamı sarhoştum. Metrodan indim, eve yürürken düşüp, yaralandım. Yolda yürüyen birinden yardım istedim. Birlikte hastaneye gittik ve tedavi oldum. Hastaneden çıktıktan sonra Gamze ile bir süre dolaştık. Gamze yürümekten yorulduğunu söyledi ve evime gitmeyi teklif etti. Gamze kendi rızasıyla evime geldi. Bir süre sohbet ettikten sonra konu cinselliğe geldi ve ilişkiye girdik. İlişkinin ardından evden çıkıp gitti. Ben daha sonra kimliğimin olmadığını fark ettim ve evden çıkarak, önce Gamze’nin evine gittim. Orda olmadığını öğrenince de hastaneye gittim.  Zorla hiçbir şey yapmadım. Kimseyi tehdit etmedim. Olaydan sonra Gamze’ye maksadının ne olduğunu öğrenmek için mesaj attım. Yuvam yıkılmasın istedim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

BAŞINDAN GEÇENLERİ SOSYAL MEDYADA ANLATTI TREND TOPİC OLDU

Yaşadığı korkunç şeyleri sosyal medyadan paylaşan Gamze'nin anlattıkları gün boyunca Twitter'ın gündeminde #gamzeyesesol hastahgi ile ilk sırada yer aldı. Bu paylaşım ardından Yunus Emre hakkında çok sayıda tepki paylaşımı yapılırken, Gamze A., kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Yunus Emre Ç.'nin tutuklanmasını istedi.

Kaynak: DHA

İlgili Sayfalar: Playlist