Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mancini gidebilir ama...

Mancini gidebilir ama...

Ünal Aysal'ın, “Hocamızın 15 Haziran'a kadar ayrılma opsiyonu var. Bunu kullanabilir” açıklamasının ardından gözler İtalyan hocaya çevrildi. Evet, Mancini tazminat ödemeden Galatasaray'ı bırakabilir. Ancak gitmesi muhtemel tüm takımlar çoktan teknik direk

09.06.2014 04:59

Türkiye, Roberto Mancini’nin sözleşmesinde tazminatsız ayrılma konusunda özel bir madde olduğunu ilk kez FANATİK’ten öğrendi. İtalyan teknik adam isterse 15 Haziran’a herhangi bir maddi yaptırımla karşılaşmadan Türkiye’den ayırabilir. Ünal Aysal önceki gün FANATİK’e yaptığı açıklamada, “Mancini’nin 15 Haziran’a kadar ayrılma opsiyonu var ama bunu kullanacağına inanmıyorum. Ancak karar kendisinin. Bizim isteğimiz hocamızla devam etmek” sözleriyle Mancini’nin ayrılma ihtimali olduğunu doğruladı.

Tottenham, Milan, JuventusEvet, Mancini tazminat ödemeden, İstanbul’dan ayrılabilir. Peki sonraki adresi neresi olur? İşte burada sorun başlıyor. Tottenham, Milan, Monaco, Spartak Moskova gibi takımlar teknik direktörlerle yollarını ayırdı. Juventus’ta ise Antonio Conte’nin geleceği belirsizliğini koruyordu. Tüm bu kulüplerin ortak noktası, Mancini’yle isimlerinin anılıyor olmasıydı. Ancak hepsi teknik direktörlerini buldu. Tottenham, Mauricio Pochettino’yu takımın başına getirdi. Monaco, Portekizli Leonardo Jardim ile anlaştı. Milan eski yıldızı Filippo İnzaghi’yle söz kesti. Spartak Moskova’nın yeni teknik patronu ise Murat Yakın oldu. İtalyan devi Juventus da Conte’nin sözleşmesini uzatarak, spekülasyonlara son noktayı koydu.Galatasaray’dan iyisi zorMancini’nin bir sonraki durağı olacağı öne sürülen İtalya Milli Takımı’nda bile Dünya Kupası beklenmeden Cesare Prandelli’yle yeni kontrat imzalandı. Daha önce İnter ve Manchester City’den yönetim tarafından gönderilen Mancini eğer Galatasaray’dan kendi isteğiyle ayrılırsa, kısa sürede aynı kalitede bir takım bulması zor gibi görünüyor.
Yorumlar | 0
üye profil