Galatasaray seçime gidiyor! Galatasaray’da başkanlık seçimi ne zaman, kimler aday olacak?

Galatasaray seçime gidiyor! Galatasaray’da başkanlık seçimi ne zaman, kimler aday olacak?
Yayınlanma Tarihi: 23.03.2019 23:24 | Değiştirme Tarihi: 23.03.2019 23:25

Galatasaray’da başkanlık seçimi yapılacak. Peki, Galatasaray başkanlık seçimi ne zaman, hangi gün? Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.

Galatasaray’da başkan adayları kimler olacak? Galatasaray seçime gidecek. Galatasaray’da Başkanlık seçimleri ne zaman? Galatasaray’ın yeni başkanı kim olacak? Galatasaraylı taraftarlar bu soruların yanıtını arıyor.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci döneminde idari yönden ibra edilmemesi üzerine sarı kırmızılı kulüpte seçim kararı alınacak. Galatasaray'ın yıllık olağan mali genel kurulu bugün gerçekleştirilirken, mevcut başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönemi mali açıdan ibra edildi ancak idari açıdan ibra edilmedi. İdari yönden ibra edilmemesi üzerine başkan Mustafa Cengiz'in 30 gün içerisinde yönetimi olağanüstü toplayarak bir seçim kararı alması gerekiyor. Alınan kararın ardından yapılacak seçimde, Galatasaray Kulübü tüzüğüne göre idari olarak ibra edilmeyen başkan Mustafa Cengiz başkanlığa aday olamayacak. Mustafa Cengiz aleyhinde çıkan ibra kararıyla birlikte, Adnan Polat'tan sonra ibra edilmeyen ikinci Galatasaray başkanı oldu.