Galatasaray'da iki kadro dışı!

Galatasaray LH Başantrenörü Ergin Ataman, oldukça çarpıcı ifadeler kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2015 03:13
Değiştirme Tarihi: 09.02.2015 03:13
Galatasaray'da iki kadro dışı!

Türkiye Basketbol Ligi'nin 18. haftasında NSK Eskişehir Basket'e deplasmanda 66-61 mağlup olan Galatasaray Liv Hospital'da başantrenör Ergin Ataman, ses getiren açıklamalarda bulundu.

Kritik karşılaşmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Sarı-Kırmızılılar'ın hocası Ataman, "İki oyuncuyu kadro dışı bırakacağım. Ayırca bugün kadroda olan tüm oyunculara ağır para cezası verilmesini isteyeceğim. Ligin en alt sıralarında olan üç takıma da maç kaybettik. Sahamızda TOFAŞ ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a, bu akşam da ligin son sırasındaki Eskişehir Basket’e yenildik. Bu bizim lig sıralamasındaki durumumuzu çok olumsuz yönde etkileyecek bir yenilgi. Ligde yükselişe geçtik derken yenildik. Bunun hiçbir mazereti olamaz" diye konuştu.

Ergin Ataman, oyuncularının Galatasaray formasına yakışmayacak bir maç çıkardığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Bunun bedelini hep birlikte ödeyeceğiz. İki oyuncuyu kadro dışı bırakacağım. Yönetim kuruluna bu konuda rapor vereceğim. Ayırca bugün kadroda olan tüm oyuncuları ağır para cezası verilmesini isteyeceğim. Tüm taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Çünkü hiçbir mazereti olmayan bir maçtı. 2-3 oyuncu eksik gelsen de burada çıkacaksın Eskişehir takımını 20-30 farkla yeneceksin. Bu tamamen sorumsuzluk, ciddiyetsizlik. Biz de bunun önlemini alamamışız. Bunun bedeli mutlaka ödenecek. Galatasaray forması bu kadar ucuzca ve sorumsuzca giyilemez."

"Kadro dışı kalacak oyunculardan biri Maric"
Ergin Ataman, kadro dışı bırakacağı oyunculardan birinin Aleks Maric olacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zaten önümüzdeki hafta kontratı bitiyordu. Onunla iki aylık deneme kontratı yapmıştık. Daha fazla devam etmenin anlamı yok. Piyasada çok oyuncu vardı da biz gidip Maric’i mi aldık? Geçtiğimiz yıldan alacakları olduğu için Galatasaray’a gelmeyenler var. Galatasaray’dan kaçıp gidenler var. O dönemde Maric’in tecrübesine güvendik ama maalesef bir türlü verim alamıyoruz. Bugün de hiç verim alamadığımız gibi çok sorumsuz bir oyun ortaya koydu. Kontratını uzatmayacağız. Diğer oyuncuyu da daha sonra teknik heyetteki arkadaşlarımla değerlendireceğiz."

"Takımımın başındayım"
Sezon başından beri alacakları ödenmediği için dün twitterdaki hesabından duruma tepki gösteren Ergin Ataman, görevinden ayrılacağına yönelik haberlere de açıklık getirdi. Ataman, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Gördüğünüz gibi görevimin ve takımımın başındayım. ’Görevden ayrılacağım’ demedim. Sadece emeklerin karşılığının verilmesi gerektiğini söyledim. Yönetim kurulu isterse bu akşam itibarıyla beni görevden de alabilir. Çünkü çok ağır bir mağlubiyet aldık. Ben takımımın başındayım. İki senedir Galatasaray Basketbol Takımı’nı hem Avrupa hem de Türkiye’de zirveye taşımak için olağanüstü bir çaba sarf ediyoruz. Tabii ki yaşanan tüm bu sıkıntılar bende de çok ciddi demoralizasyon? yarattı. Benim de ciddi anlamda psikolojim bozuldu."
İlgili Sayfalar: Playlist