Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'İyi yönettiğimi Ataman da söyledi'

'İyi yönettiğimi Ataman da söyledi'

G.Saray’ın son maça atanmasına karşı çıktığı tecrübeli hakem, “Ülker Arena’daki ikinci karşılaşmada iyi yönetim gösterdik. Kariyerim ortada. Bu tartışmanın zamanlamasına anlam veremiyorum” dedi.

19.06.2014 10:44

Galatasaray’ın Fenerbahçe ile bugün oynanacağı maça çıkmama kararında, iki gerekçeden biri olarak ortaya koyduğu hakem Recep Ankaralı, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.Tüm gözlerin çevrildiği tecrübeli hakem, “Yaşanan olayların dışındayım ve tartışmaların zamanlamasına anlam veremiyorum” dedi.Galatasaray cephesinin en büyük itirazı olan kendi yönettiği final serisinin Ülker Arena’da oynanan ikinci maçını sorduğumuz Ankaralı, “O maçla ilgili Ergin Ataman da açıkladı...Ataman faul olduğunu düşündüğü pozisyona kadar derbiyi iyi yönettiğimizi kendi söyledi. Hakem üçlüsü olarak iyi yönettik. Bize görev verilir, maçı yönetiriz. Bizim için her şey soyunma odasında biter. Sonraki maça konsantre  oluruz” diye konuştu.

‘Kariyerim ortada’Hakemlik kariyerini herkesin bildiğini söyleyen Recep Ankaralı, “İki Dünya Şampiyonası, iki Avrupa Şampiyonası’nda görev yaptım. 3 Euroleague Final Four’u, 1 Euroleague finali, 1 Eurocup finali, 2 Koraç Kupası finalini yönettim. Ronchetti Kupası finali, 2012Olimpiyatları’ndaki ABD-Arjantin yarı finalinde vardım.Bir hakemin yöneteceği en üst düzey müsabaka olan kıtalar arası şampiyonluk maçını da eylül ayında Brezilya’da yöneteceğim” ifadesini kullandı. Ankaralı’nın son 3 sezonki derbileri09.06.2011- G.Saray-F.Bahçe: 97-93(Play off final)17.06.2011- G.Saray-F.Bahçe: 88-91(Play off final 5. Maçı)30.12.2011- F.Bahçe Ülker-G.Saray: 80-79(Lig)05.06.2014- F.Bahçe-G.Saray: 74-73(Play off final)  (Tolga Yenigün/Hürriyet)
Yorumlar | 0
üye profil